Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА

Публикувано от dimipopo 
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
14-11-2007 - 11:42:21
Но казуса на Човек, ме заинтригува и ще направя съответната консултация.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
14-11-2007 - 11:44:17
31. Всеки съсобственик може да си служи с общата вещ съобразно нейното
предназначение и по начин да не пречи на другите съсобственици да си служат с
нея според правата им.
Когато общата вещ се използува лично само от някои от съсобствениците,
те дължат обезщетение на останалите за ползата, от която са лишени, от деня на
писменото поискване.
32. Общата вещ се използува и управлява съгласно решението на
съсобствениците, притежаващи повече от половината от общата вещ.
Ако не може да се образува мнозинство или ако решението на
мнозинството е вредно за общата вещ, районният съд, по искане на който и да е
от съсобствениците, решава въпроса, взема необходимите мерки и ако е нужно,
назначава управител на общата вещ.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
14-11-2007 - 12:35:50
r-stoma,благодаря ти,разбрах.
В общината ми бяха дали друга информация,което ме обърка и затова зададох толкова въпроси.
А и не се изразих много правилно.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
21-11-2007 - 15:06:31
Ако "цялото свободно от застрояване дворно място се ползва от собственици на имоти в сградата" -> при наличието на паркоместа в двора, доживотната война за тях става неизбежна -> не виждам нищо добро при подобна ситуация, омразата би се разпространила между всички съседи !!!
Общата собственост никога не води до нищо смислено, интереса към паркоместата в двора е голям, в същото време на никой не му пука за общите части в кооперациите, дори и ако и да са нови!
В БГ единствения начин да се реши въпроса е продажба, която сочи очевиден собственик, всички други варианти и общи договорености не водят до нищо смислено!
Стига комунистически глупости - общото е ничие и подлежи на заграбване !!!

Питам какво би станало ако общината реши да поиска по 40лв. за всяка паркирана кола на улица, тротоар или градинка?


Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
21-11-2007 - 15:20:55
И това ни чака със сигурност. От общинари знам, че до 2-3 гог. няма да има вече безплатно паркиране на улични паркинги. Но в имотите е друго.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
22-11-2007 - 18:57:18
Здравей partzalev, аз също съм собственик на имот част от който е с построена сграда с отстъпено право на строеж , изчетох всичко по темата, но пак не ми е напълно ясно, моля за точен отговор, отпред пред сградата има свободно място 3 метра и искаме там да си направим паркоместа за ползване само от собствениците на имота / собствениците на имота имаме четири апартамента от сградата от общо 13 апартамента, паркоместата са 4/, другите собственици по нотариален акт нямат идеални части от земята, а и данък за земята плащаме само собствениците на имота, другите плащат само данък сгради. Можем ли само ние , собствениците на имота да ползваме тези парко места и въобще на три метра от сградата може ли да се ползват паркоместа? Благодаря за отговора предварително.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
22-11-2007 - 20:10:03
3-те метра около сградата се считат за прилежащ терен. Има се предвид, че той е необходим за обслужване на самата сграда т.е. входве, изходи, съоръжения за тупане на килими, детски площадки и т.н. От горното става ясно, че тази площ е на всички. Ако извън нея има свободна площ тогава вие като собственици може да имате претенции!
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 08:34:39
Благодаря ти partzalevр , но все пак след като и другите имат право да я ползват това значи ли че там може някой да паркира
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 08:36:37
И още един въпрос - имаме ли право да сложим ограда, защото в момента няма ограда
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 11:04:07
Парцалев, пред гаражите е абсурд да е само 3 метра от сградата по-вероятно е да е 6метра за да може собственикът на гаража да направи маневра да влезе в собствения си гараж. Не можеш да му ограничиш достъпа до гаража.
Та престани да цитираш закон за ДДС, за тези неща има ЗУТ, в който нищо не пише по въпроса и въпросът с ползването на свободния терен е неясен. Обаче някъде по наредбите към ЗУТ за прилежащ терен се смята 1/3 от височината на сградата, а когато сградата е по имотна граница срещуположната страна се увеличава и става 2/3. Та ако гледаме тази наредба, а и тя не е направена точно за имотни спорове, при кота корниз на сграда от 15 метра, застроена до тротоара задната страна от двора, която се води прилежащ терен е 10 метра. , а не 3. Ако сградата е на едни калкан - то прилежащия терен от другата страна пак е 10 метра. Грубо казано площа, която се води прилежащ обиколката на сградата умножена по една трета от височината - при сграда с 50 метра периметър и височина от 15 метра прилежащия терен извън сградата се равнява на 250 кв.м.
Знам за случай в София при който собственици на апартаменти спечелиха дело срещу общината като вещото лице към съда прие тази наредба за база за определяне на прилежащата към имота площ. НЕ го писах по-рано , защото ми беше интересно какви точно идеи по въпроса може да имат собствениците на парцели.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход