Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА

Публикувано от dimipopo 
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:56:37
Май многоми завидяхте! Остава да ми обясните чия е свободната площ,която остава извънЗП+прилежащия терен. Ако е ваша трябва да го докажете с документ, че сте я закупили!!!!!
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:02:54
Аз пък съм против собствениците, защото много малко от тях съзнават, че един-едниствен път в живота са в ролята на собственци и цял живот като останалите граждани. Най-честото нещо, което чувам по мой адрес е "Като не искаш да даваш подкупи, защо си тръгнал да се занимаваш със строителство - аок ще спазваме закона и сам мога да се оправя".
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:07:45
Парцалев не ми обясни дали ще ти е приятно съседите да не ти говорят, остави ги законите и документите.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:18:40
Не разбирам защо разсъждавате по социалистически = паркоместата трябва да са общи и всички да ги ползват! Ами когато започнат да не достигат започваме да се биеме или да си пукаме гумите? Не се ли сещате, че някой може да иска да си купи паркомясто за да е спокоен, че винаги ще има къде да паркира?

Парцалев, това с прилежащия терен урежда ли въпроса със собствеността и ползването на неприлежащия? Аз мисля, че правото на строеж е учредено вещно право, което тежи върху целия имот и имотът не може да се дели на парче на ивици от по 3 метра и места 3 на 5.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:19:30
Не знам за кои съседи говориш. Ако става дума за сегашните ми съседи по парцел, то аз защитавам и техия интерес, а ако говориш за собствениците на апартаменти в новопостроената от теб сграда, то те са собственици, които ти мразиш, а аз не - въпроса е кой на какво е собственик и какво точно си му продал!!!!
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:36:20
За тези дето ще живееш с тях и няма да им дадеш да ползват двора. като им обясниш, че предприемачът ги е въвел в заблуда няма да те обикнатsmiling smiley
Интересно ми е ако примерно аз сключа договор с теб и построя сградата и реша да живея в нея - как точно ще ми забраниш да се любувам на озеленяването ДЕТО АЗ СЪМ ПЛАТИЛ. Или да си паркирам автомобила на паркинг дето аз съм построил?
По-скоро въпросът ми е следния би ли посмял да отвориш дума за това при положение , че съм хвърлил 10-20000-30000лв. за това нещо.
Като бях дете улицата ме е научила, че ако не искам да се съобразявам с другите деца ще ям бой всеки ден, нищо, че никой не и мпозволява да ме бият. А това беше при социализма, когато живеехме в едно сигурно общество и всички бяхме пионерчетаsmiling smiley В последно време виждам, че много хора са забравили някой уроци, валидни за всички общества и н ги е страх, че може да ядат бойsmiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:40:00
Като имаш пари - купи си гараж.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 18:55:20
Аз също съм израснал на улицата и тя ме е научила да съм много внимателен!
Ако ти сключиш договор с мен и аз ти учредя право на строеж върху моя терен, ще седнем и ще се уточним каква полщ зе застроиш, на каква височина и т.н. според ЗУТ. Визата за проектиране ще укаже точните параметри и като прибавнм 3-те метра около нея, може да се получи доста оставащ терен за озеленяване (напр.60%) от общата площ на УПИ. В случая ти си доволен, защото се получава една доста прилична и красива сграда. Доволен си и от това, че сме се разбрали за нормално обезщетение от нея. Какво искаш още?
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 19:14:19
Само, че аз не отстъпвам от една клауза, която гласи "цялото свободно от застрояване дворно място се ползва от собственици на имоти в сградата". Т.е. с теб договор няма да можем да сключим. Не обичам хората, които не могат да правят компромиси със съседите, защото означава, че и на мен ще ми тровят нервите докато строя, а пък аз предпочитам партньори с които се работи спокойно.
Има неща, които за броени минути ми показват дали човека става за партньорство или не.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 19:27:03
Разликата до цялата площ на УПИ е предмет на облагаема доставка (сделка). Тук държавата си иска своето във вид на данък. Ако има сделка се дължи данък, акя няма сделка, тази площ си остава на собственика на терена, иначе някой ще изгърми! Предприемача, естествено не се интересува от това - той строи, продава и бяга. Да му мислят бъдещите собственици когато им се наложи да правят сделки и когато всички решат, че зелената полощ е към тяхното жилище!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-13 19:40 от partzalev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход