Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА

Публикувано от dimipopo 
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 16:34:31
Е как? Хем си вземаш пълното обещетение, пък после си имаш и крепостни - да ти плащат че са живи. То бива алчност, ама толкова???
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 16:37:06
Е как? Хем си вземаш пълното обещетение, хем се сдобиваш с крепостни - да ти плщат цял живот че са живи.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 16:38:11
Извинявам се за повторението - реших, че не го изпратих
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:04:01
Арх Стома, разбрах, че дотук само се възмущаваме, но на практика може ли предприемача да продава тези паркоместа, ако е да - да ги покрие ли с навес и да ги очертае по някакъв начин ? Може ли някаква лека рамкова конструкция встрани и отгоре и озеленена отгоре с леки пълзящи растения, например, да е вид навес ? Или само очертани и номерирани може ли ? Моля, посъветвайте.
Поздрави
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:20:05
Аз не разбрах защо Парцалев излезе виновен.Благодаря,Парцалев,за информацията

Искам да попитам - защо строителните фирми да имат право да продават паркоместа,а собственика на земята е ,,алчен"?

Нали все пак плаща данък за тази земя.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:39:02
Ами и строителнтите фирми нямат право според мен да продават паркоместа, които се намират в двора - те трябва да са общи. Могат да продават такива, които са изградени. Ако четеше внимателно щеше да разбереш.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:39:08
Fabia, не ги продават. Продават само гаражи и паркоместа в подземен гараж. dimipopo ако едно нещо има колони и покрив, то е постройка и се включва в процента на застрояване и се изчислява в Кинта. За него се одобряват проекти и се издава разр. за строеж. Ако в съответното УПИ има недостигнати параметри ( силно се съмнявам), то може да извадите разрешение за строеж, да обещетите собствениците ( имат право ) и останалото да продавате. Аз не съм против собствениците. Против съм да имат претенции за неща за които вече СА ОБЕЩЕТЕНИ.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:47:09
Прилежащ терен на сграда /след корекцията на § 1, т.6 от ДР на ЗДДС-ДВ бр.108 /2006 г./е сумата от застроената площ по смисъла на ЗУТ и площта около застроената площ, определена на отстояние 3 м.от ограждащите стени на първия приземен етаж,в рамките на УПИ.Това ново определение е по-коректно и съгласувано с уредбата на ЗУТ, и включва застроената площ.

Учредяването или прехвърлянето на право на строеж е освободена доставка, до момента на завършване на етап "груб строеж" на сградата, за която се учредява или прехвърля правото. Тази постановка намириме и в чл.181 от ЗУТ.След завършване на сградата на етап"груб строеж", т. е. след покриването й, правото на строеж не може да бъде обект на отделна прехвърлителна сделка. То е част от данъчната основа, на сделката за сградата и е облагаемо, ако сградата е "нова"или освободена, ако сградата е"стара".

Разликата до общата площ на УПИ, върху която е разположена старата сграда, е облагаема доставка. Терен-УПИ с обща площ 500 м.кв.е застроен от стара сграда на 200 м.кв.,а прилежащият терен е 100 м.кв.Всичко това е освободена доставка. Разликата от 200 м.кв./500-200-100/е облагаема доставка, като УПИ.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:48:59
Навеса също е сграда. Т.е. ако получиш разрешение за строеж и построиш навеса, нямаш проблем да продаваш. Обаче ще те тормозят отстояния от съседи, кинт, процент застрояване, процент озеленяване...
До там ли опряхме с 40% обезщетение и няколко подземни етажа. ДА трябва да взимаме пари и от двора , че да се върже сметкатаsmiling smiley Питай тук да ти обяснят участниците - при 200 евро на кв.м. себестойнсот и цена 1000 евро на кв.м. сте много лакоми да искате да продавате и паркоместата в двораsmiling smiley
Не се обиждай ама следващия път като някой ви поиска 40%, не се мятайте директно, че той веднага идва при мен и казва - искам45%. И ако му обещая се връща при вас с желание за 50...
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
13-11-2007 - 17:53:01
Каква е връзката между ЗДДС и паркирането в двора?
А като сградата е по уличната регулация и 3 метра от тротора ли се ползват от живущите в нея:, които имат право на строеж)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход