Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

комасация на земд.земи

Публикувано от gogo6969 
комасация на земд.земи
13-01-2006 - 01:00:47
Ето какво намерих в един друг форум. Ако има някой инфо по въпроса нека да коментира.
-----------------------------------------------------------------------
Не съм запознат със ЗУТ -особенно земите в не регулация.Чувам от приятели които явно трескаво се валнуват от темата земите в нерегулация и техният статут при влизането ни в ЕС.Изкупуват евтини земд.земи(ниви)не в регулация и бързо ги оправяв в регулация и кои продават -кои оставят за себе си.
Бързали заштото при влизането ни в ЕС (било изрично тяхно условие за влизането ни)за тези ниви штяло да се извъши КОМАСАЦИЯ(уедряване.Може и да не сам разбрал точно имало три вариянта.
1:Имаш 3 дк ниви но сме вече в ЕС и даржавата ти поставя условие- или си купуваш още декари за да сабереш нужният минимум според ЕС законии задалжително трябва да ги засаждаш с някаква култура.
2:Ако не ти се става"земеделец",даржавата ти изкупува земята по даржавни цени или
3:ти я продаваш на новонавлязла чужда фирма коят съответно ти я изкупува на малко по-добра цена от даржавната и ти естествено се сагласяваш.
Това било с цел да непустевт земите като в момента и поради факта че европеиците ште инвестирали в земеделието ни само по този начин.А и че в момента земите са разпокасани от реститути които не ги обработват.
Аз съм си харесал 2 дк за себе си в Соф.поле в землиштето Кубратово-сжетоврачане но ме притеснява гореспоменатият факт.В този раион пак с хора съм коментирал и те обясняват че това поле отколе е било зеленчуковата градина на София ,не са безкраини полета като в Добруджа и че този закон няма да го хване.Ще съм благодарен някои да ме осветли.
-----------------------------------------------------------------------
Re: комасация на земд.земи
13-01-2006 - 10:29:19
Доколокото чувам просто субсидии за ниви под определена площ няма да има. Та никой няма да ти вземе нивата, ама ще ти е по-изгодно да се обединиш със съседите за да получиш някой лев.
ДПС открай време лъже електората си, че ще вземат необработваемите земи и ще ги дадат на тях. Ама такава национализация не виждам как ще стане.
veso
Re: комасация на земд.земи
13-01-2006 - 14:00:24
Здравейте,

За комасaциата не знам, но скоро имах работа с новосъздадената агенция по кадастъра. Наистина че в БГ е тотален хаос, но това което е там надминава и най-смелитете песимистични оценки. Никoй не знае как се заснемат парцелите, назначени са едни лелки, които от преди 20 години са спрели да мислят. Върха беше че намерих чиновничка коиято не знаеше какво е регулация, сериозно, в първия момент и аз не повярвах, но като го поразпитах мацето се пролича че повече знае какво е дискотека и чалга, отколкото регулация. Иначе е гот, ако не си допрял до тях да ги посетиш - не ти трябва Зоологическата!!! Поредната секира за народа, само дето още никoй не знае в обозримо бъдеще какво го чака :-).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход