Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо изобщо купуват апартаменти?

Публикувано от Angelov 
Junior
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 11:00:53
Явно ще се наложи да ти обясня, че парцела е голям и е разделен на 4 човека, къщите са разположени в една линия, нашата част се явява 3-тата къща. Първите 2 вече са почти готови, само че те са минали с въпросното писмо при стария кмет и няма нужда да им се прекарва нищо. Така, че ние ще трябва да прокараме водопровод само за нас, и трябва да заобикаля, което прави няколко стотин метра.... за цените на самите тръби нямам представа, но повярвай ми страшно добре ми е известно колко ще излезе асфалтирането и осветлението. Улицата не е 20 метра, а поне 300, както по-горе описах, мястото е под наклон и отдолу има плитки подпочвени води, което ще наложи допълнително укрепване, и ако си мислиш, че асфалт се полага ей така.... праскаш го и готово..... си в доста голяма грешка.....Струва ми се, че не броите и проекта, който трябва да бъде направен от служител на "Софийска вода", който ще ни одере кожите, както и трябва да бъде изпълнен от тях, за да бъде по закон....само дето ние ще си го платим..... така че не си мислете, че сумата е преувеличена....даже хич.... не искам да плаша никой, но за нещастие това е истината
Стефан
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 12:31:57
Всеки случай е уникален, разбира се, но описаният от джуниър е съвсем...
В моя случай парцелът е с улица и водопровод (дори два) по нея, така че със Софийска вода нещата се решиха за месечния срок и там 50-60 лева за съгласуване. Виж, с Електрото ме мотаха 6 месеца, докато не написах жалба и не дигнах телефона на чеха. И снесоха договора сега по Коледа, с уговорката, че като се построи трафопост ще ме закачат. Естествено, че ще е така, има отреден парцел от общината за трафопост, той е съседен на моя, но Столична голяма община не им учредява право на строеж за да почнат да си го строят, и такива случаи са десетки... Държат си ги и си правят далаверите.
Но, договора го имам, сега съм си пуснал искане за временен ток и явно той ще ми е постоянния, работя по въпроса да ми докалат 15-тина киловата, за да мога да се оправя.
Единствено се набутвам с плащане веднъж за мощност и втори път за депозит още толкова, който никой няма да ми върне, защото няма на каво да ме закачат на постоянно, така че вместо 700 лева - 1400.
Така че, човек като си има брада има и гребенче, тия неща се проверяват преди да се почне...
А проекта, че бил 6000 лева, ами толкова, 12 евро квадрата излиза... Скъпо е, но от септември миналата година цените са около тези, дори има и до 20 евро...
Колкото до цена на апартамент и еднофамелна къща... не е коректно да се сравняват, просто едното е апартамент, другото е къща. А че за 60 хиляди ще построиш къща... е, до груб строеж ще го добуташ, 250 квадрата по 150 евро горе-долу, ще сложиш и дограми, оградата ще ти глътне още поне 5000 евро, а двора, а мазането, а и3олациите...
Мисля, че със 60000 евро можеш да построиш около 200 квадрата ако имаш земята от преди това и вече си платил и вкарал комуникациите, имаш заверен проект и платен надзор. При това скромно и без изхвърляния.
За твоя случай, дори да го нямаше проблема със сградното отклонение, минимума за 250 квадрата според мен ще ти глътне около 75 000 евро...

А цените на труда пак ще вървят нагоре напролет, така си мисля, за материалите е ясно...
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 13:36:50
Добре смяташ. Това не означав да не се стараеш да намалиш цената, но трябва да си готов със 75000 евро. за 250кв.м.
А на енергото не на всеки ще му съдействат с обаждане до чехаsmiling smiley
И за сравнението на къща и апартамент си прав - не си строиш къща, защото е по-евтино, а защото държиш да живееш в къщаsmiling smiley
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 14:28:59
Оставете човека да помечтае . Като види какво го чака лошо ще му стане . Прдават се готови къщи на много ниска цена . Един добър ремонт ще свърши останалото .
Stefan
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 16:37:20
Теодора, обикалях три месеца миналата есен, дали не попаднах, или много придирам, но не успях да си харесам готова къща. включително имаше в Панчарево не лошо къще близо да езерото (в ниското) около 200 квадрата за 80000 евро, парцела беше около декар... Строено преди 10-тина - 15 години. Е, платих си гяволъка, купих само парцел и сега тепърва ще почне изваждане, но така е, човек от главата си пати.
Впрочем, вече много хора се усещат, че е далавера да купят нещо старо и да построят ново на мястото му, или да го реконструират основно - и с плановете и разрешенията е по-леко и може много по-изгодно да излезе, особено ако го уцелиш от собственика, защото той го е строил за 5000 лева навремето...
Особено сега си мисля за старите хора в центъра, няма ли кой да им предложи да им плаща сметките и да ги издържа в тези сгради, в които живеят а не могат да поддържат... Но не така директно, защото са подозрителни и с право, а чрез сериозна агенция или фондация, която впоследствие, след смъртта им ще може да се разпорежда с имотите им...
Но нашенеца е недоверчив, а и с право - всеки гледа да те метне, а ако си добронамерен, те мислят за кръгъл идиот...
Водопроводчик
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
10-01-2006 - 18:50:58
Ееее, много се разтегнаха нещата. Беше съседната къща, станаха няколко стотин метра. Какво да кажа за липсващата 300 метрова улица. Как въобще е помислил вашия познат да я прегазва всеки ден, в дъжд и сняг. За водопровода какво да се заяждаме, нито проекта, нито изпълнението трябва да са от "софийска вода", дори напротив. Ама ако вече сте се отказали и сега си повтаряте, че сте взели правилното решение..., да това е начина. Виждате, хвърлената ей така голяма цифра идва не от водопровода, тръба Ф90 ви е 5-6 лева, за копане още толкова, айде и два хидранта по 500 лева, айде още един път всичко по 2 умножете ама пак не е 60000 лв.
За асфалтирането и осветлението на улицата нямам думи, най-вероятно ви искат не да ги изпълните а само като проект, обратното ще е супер куриоз. От друга страна обаче тая къща нещо по средата на нищото ми се вижда. Сигурно вашия познат няма деца, че да ги мисли как ще джапат в кал и киша 300 метра в тъмницата.
Бе изобщо много съмнителни въпросителни ми се появяват. Май няма смисъл да задълбаваме.
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
11-01-2006 - 10:54:57
Вземи го по 20лв. на м.л. водопровода - 6000лв. Хайде 10000 да отидат. с кранове, противопожарни простотии и т.н. (май ги искаха на 50м) Ама асфалтиране на улица направена по всички изисквания - 300*5 - 1500кв.м. - поне по 30лв. на кв.м. (което е тънк ацена - имаш подравняване трамбован насим от баластра 40см., два пласта по 4см. асфалт)) са си 45000лв. Абе с улицата и тротоарите си отиват на 60000лв. поне както и да го погледнеш. Без стълбове з аосветление. Даже си е ниска цената.
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
11-01-2006 - 11:06:49
При положение че улицата дори не е асфалтирана, не е ли "леко" нахално да искаш от някой който си прокарва водопровод да асфалтира и ЦЯЛАТА улица барабар с тротоарите???
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
11-01-2006 - 11:16:59
Нахално е също да го караш да прави водопровод, канал и трафопост. Обикновено не те карат, а просто ти дават да разбереш, че в скоро време няма да го направятsmiling smiley
Естествено, че е нахално. И то супер нахално. Ама като искаш да имаш нормален подход - правиш си я сам.
Junior
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
11-01-2006 - 13:15:23
Първо не сме се отказали да правим каквото и да било, за да се успокояваме, че сме взели правилното решение, и да си повтаряме това, за да ни е добре, даже напротив....Случая е от миналата седмица, и за момента се чудим какво да правим, и обмисляме фактите.Аз не се оплаквам от цените на проектите и другите неща, защото те бях предвидени, прост6о обяснявам на човека, че има и такива разходи, които трябва да се вземат в предвид. Единственото оплакване е за улицата- случая е такъв, че по регулационен план на общината, улица трябва да има, защото и двата парцела, и нашият и долният са в план по регулация, и от двата парцела са взети по 3,5 метра за улица, за да стане 7 метра. Само, че собствениците на долния парцел не са си платили регулацията,както и нямат и намерение да го правят, и от общината не желаят да строят улица, както и от "Софийска вода" не искат да прокарват водопровод. Никога не сме си и помисляли, че някой ще гази из калта 200-300 метра и т.н.... тва е работа на общината, но те отказват да я свършат за момента, както е казал 4овек по-горе, и ти дават да разбереш, че ако не го направиш сам, не се знае кога ще стане. Току що при мен беше човек, който строи пътища от 23 години и с тва се е занимавал цял живот. Накарах го да ми направи сметка колко ще излезе ако решим ние да си направим сами улицата, да се сложи осветление и тротоари.Той каза, че след като няма улица, цената излиза между 250-300лв .а кв.м.. Ако направим сметка върху 200м. улица с ширина 7м., това са 1400 кв.м. по 250 лв...... говорим за зверски цифри, които дори ида се разделят на 4-те къщи върху парцела.... пак са много..... :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход