Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо изобщо купуват апартаменти?

Публикувано от Angelov 
Защо изобщо купуват апартаменти?
02-01-2006 - 16:55:20
..за младите семейства говоря.
Ние сме младо семейство на 33г. Мислех да купя апартамент. Обикалях , питах, четях и т.н. Не ходех на огледи защото първо ако тръгна значи съм решил да купя и второ това което събрах като инфо. от масата телефонни разговори и спец. литература ми беше достатъчно.
Значи за мене е пълно безумие да броиш 40-50к за апартамент, какъвто ще да е.
Стигнах до извода че покупката на парцел и строежа на еднофилна къща е в пъти по-изгоден и по-функционален. Да не говорим че стойността и е също в пъти по-голяма.
Това в момента и съм решил да правя. Финализирам преговори за едно парцелче и почваме да го строим с родата.
какво е необходимо обаче за целта?
Ами само едно нещо, да стегнеш цялата рода ( най вече бащите) и ти самия да се стегнеш, да земеш 3 месеца неплатен, ако не можеш да си денонощно на строежа, да си наемете един майстор, 24/7 под ваш контрол и да изтракате къщата за едно лято.
В моя случай, родата е строила кооперация в провинцията така че опит имат.
Аз искрено се надявах да не ги занимавам с други строежи ама като видях мизерията на пазара няма как.
Та въпроса за мен, особено при младите семейства опира само в едно;
-Трудолюбие.
Ако не си мързелив, нама никакъв апроблем едно младо семейство да впрегне на помощ цялата рода, но при условие че и то опъва каиша.
Пиша го това, щото май , прословутото трудолюбие на българина не е чак толкоз голямо. .. От друга страна секви приказки за мен че "били заети'' че младит не са били още "ориентирали' са ирелевантни, когато става въпрос за собствено жилище.
Анонимен потребител
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
02-01-2006 - 17:01:48
Аз съм на мнение, че човек ако не разбира от нещо по-добре да не се захваща с него.
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
02-01-2006 - 17:41:41
Г-н Ангелов

Искам да започна с това: Пожелавам Ви плановете и мечтите Ви да се реализират. Хубаво е една нова година да започва така :]

Само че от цялото Ви писание не разбрах Вие имате ли ПРАКТИЧЕСКИ ОПИТ в това?! Все пак Вие и Вашето семейство че живеят под този покрив eye popping smiley . Еднофамилна къща (смятам че това имате предвид с "еднофилна къща" smiling smiley) не е да опънете палатка или да построите барака. И за три месеца...

Аз не съм майстор, но ми се струва малко :crazy: . Да не говорим че вероятно искате дома Ви да е на едно определено (високо) качество а не просто една върху друга редени тухли ...

Е, ако наистина сте убеден във възможностите си и тези на родата (ВНИМАНИЕ до лятото трябва да сте мноооого мил с нея, все пак имате очаквания smiling smiley ) то запретвайте ръкави... Все пак факт е че няма нищо по-удовлетворяващо от нещо което човек от 0 е създал.

УСПЕХ
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
03-01-2006 - 11:05:19
Похвално е че си решил да се заемеш с това. Само дето си мисля, че няма да ти излезе много по-евтино. НЕ на квадратен метър , а като обща цена. Парцел + външни връзки + оформянето на двора ще ти глътнат доста повече средства отколкото при строителство на блок. Да не говорим, че едва ли местоположението на къщатат ще е на много удобно място. Удобните места са безумно скъпи.
Та като си решил да си правиш къща не я прави с нагласата, че е по-евтино от апартамент. А просто щото ти се живее в самостоятелна къща.
Petar(Peter)
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
03-01-2006 - 12:30:05


Много здраве и успехи през 2006г. ви желая, г-н Ангелов!
Искам само да се спра на това ви изказване:

"Значи за мене е пълно безумие да броиш 40-50к за апартамент, какъвто ще да е.
Стигнах до извода че покупката на парцел и строежа на еднофилна къща е в пъти по-изгоден и по-функционален".

Да не би да имате намерение да вдигнете къщата за 20-25к ??!!

Ако сте тръгнали да строите еднофамилна къща в София без стабилна финансова подплънка ( това за 40-50к си е смях в Двореца на Културата ), просто плана за едно лято го забравете и помислете за някакъв друг.
Ангелов, храбри момко, наистина ли мислиш да направиш къща за 3 месеца с 50 к Е?

Баси... аз правих ремонт на апартамент 11 месеца и що пари фръкнаа... Да те бях срещнал по-рано...
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
05-01-2006 - 22:45:30
ima firmi predlagat gotovi planove na kasti 2etaja,garaj okolo 130kv zastr plost, za okolo 33Kevro bds kato cenata zavisi sasto i ot materialite,niakoi polzval li e podobna usluga, az sam ot Varna i go obmisliam kato alternativa na apartament
Junior
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
09-01-2006 - 12:53:40
Г-н Ангелов, понеже приятелят ми вече се пържи на този огън, на който вие тепърва ще започвате да се печете, ще ви обясня горе-долу за какво става въпрос.... а вие ако желаете после си направете сметката. Значи парцела е в Бояна, малко над околовръстното до бул. България. За късмет е купуван преди 4 години, когато цените бяха съвсем други и в долари.... така че е освободен от този разход. Реши да си направи къща с РЗП около 150 кв. на 2 етажа. Конструкцията няма да е тухлена, а с дървени ОСБ панели, което значително олекотява цената. Та значи по първоначални сметки всичко щеше да излезе около 75000 лева, което е доста добре за такава квадратура. И се започна чудото. Първо за проект, плати около 6000 лв., защото мястото е под наклон, и има доста плитки подпочвени води (което е нормално за всички райони около София) и се налага все пак да се бие и плоча на подземния етаж, който принципно нямаше да го има, което е още около 100 кв. допълнително за проект. Самата плоча ще струва още около 7-8000 лева. По същата причина парцела трябваше да се изравни, до колкото е възможно, което струва около 3000 лв. Вече проекта е напълно готов и онзи ден отиде в общината да го пуска за одобрение. След като е платил 700 лв. на Електроснабдяване за да му пуснат ток, което е абсолютно задължително. Та с всички документи, след чакане в общината, заявиха, че няма да приемат папките, защото няма договор със "Софийска вода". От там заявиха, че понеже те нямат планове да пускат канализация там за сега (такава има в къщата над парцела), единия вариант е да се разберат с хората от горе, да ползваме тяхната вода и да си направим септична яма. Разбраха се, хората подписаха необходимото писмо и от водата казаха, че всичко е ок. Обаче общинарите казаха, че не можело така и задължително ни трябва договор със "Софийска вода". Върнахме се при тях и те обясниха, че в такъв случай, трябва да се съгласим да си прокараме сами канализация, което значи да копаем, да прокарваме тръби, да зариваме, после да си асфалтираме улицата, понеже сме я повредили (нищо че в момента улица няма), и да сложим улично осветление.Което значи още около 50-60 000 лева (най-малко). И от тук нататъка самата къща ще струва около 65000 лв., без да броим огради, облагородяване на двора и т.н.т, което ще е още около 5000 лв. А за обзавеждане изобщо още не става дума. Та до момента сметката е : 137 700 лева, без да слагаме обзавеждане и покупка на парцела.... а сметката в месеци е дотука 6 месеца.... а още колко има знаят само господ и общинарите.... Та това е реалността за момента, а за тухлена къща колко пари ще е.... не ми се мисли
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
09-01-2006 - 12:59:54
Ами няма да е кой-знае колко повече. При къщата както сам виждаш външните връзки, вертикална планировки и т.н. са си основно перо в общата стойност. Единствено може да се каже, че печелиш време.
Водопроводчик
Re: Защо изобщо купуват апартаменти?
09-01-2006 - 19:36:56
50 - 60 000 лева. за няколко десетки метра водопровод :crazy: eye popping smiley
Със златна тръба ли ви го предписаха smiling smiley . А за тез пари не асфалт, а най-фин теракот по улицата може да положите :}

Абе, то верно, че всеки си пише каквото му скимне, ама не разбирам, къде е смисъла да плашите човека така безочливо.

Междувпрочем, ако срещате затруднения със водопровода, пишете, ще ви го прекарам на (най-малко) тройно по-ниска цена
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход