Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!

Публикувано от Nike 
Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!
09-03-2007 - 21:51:20
Какъв е реда за построяване на временни постройки.Става дума за парцел на който искам да изградя временна постройка.
Къде и какви документи се подават.Става дума за парцел в гр.Варна.
Re: Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!
09-03-2007 - 22:26:27
Хайде дееее......... никой ли не може да ми отговори, или не се чете твърде много от компетентни хора по тези въпроси??? confused smiley
Abu
Re: Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!
10-03-2007 - 12:20:15
Nike,
Първо да те предупредя, че не съм компетентен (нито съм юрист, нито съм близък с общинските служби).
Не казваш чий е парцелът - твой или общински. Преди време имаше един неясен чл.120 в ППЗТСУ (правилник за приложение на закона за териториално и селищно устройство), сега не знам как е. И закона за общинската собственост (ЗОС) можеш да разгледаш. Доколкото помня, тълкуването на "временни" постройки беше "преместваеми".
Не казваш и за какво ти трябва временната постройка. Преди 3-4 години за частен терен се вадеше разрешително за поставяне от общината, а на негово основание (при физическа възможност) обектът се свързваше към ток и ВиК. На мен работа ми свърши познат адвокат и не помня дали е ходил при гл. архитект или другаде.
Re: Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!
10-03-2007 - 13:52:44
Става дума за личен парцел на който искам да си направя една две стаички .
Re: Временни постройки - какъв е реда ?Спешно !!!
11-03-2007 - 21:29:45
Ако не Ви се чете ЗУТ-а, идете в приемния ден на съответното кметство и говорете направо с районния архитект smiling smiley Той най-добре ще Ви каже за конкретния Ваш случай какви документи ще искат. При всички случаи разрешението се издава от кметството.
За Варна приемните дни обикновено са в Понеделник и Четвъртък - 9,00-12,00 часа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход