Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 16:30:06
Не съм съгласен Продавача.
Ако агенцията си сложи цената ВЪРХУ това, което искам, жилището ще се оскъпи с 1500-2000 евро, което изобщо не е малко за хората, които търсят жилище. Така, дефакто, се получава, че купувача плаща и двете комисионни.
Аз не казвам, че ще търся клиент частно лице. Ако купувача е дошъл с агенция, която му е уредила огледа и тн. да си му плаща комисионната. Смятам, че логиката си ми е вярна. Не виждам какво толкова плащат за реклама агенциите за имоти. имам рекл. агенция и знам колко харчат за реклама "средните" по големина агенции.
Единствено, което една агенция би могла да помогне е да се определи правилната цена за даден имот. Но не съм убеден, че биха направили проучването, което аз съм направил за да реша на каква цена да го пусна. От месеци следя пазара в района. Правил съм spy-shoping на няколко оферти около нас и знам на какви цени се продават жилищата тук.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-24 16:33 от lazarus18.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 17:56:02
lazarus18 Написал:
-------------------------------------------------------
>... От месеци следя пазара в района. Правил
> съм spy-shoping на няколко оферти около нас и знам
> на какви цени се продават жилищата тук.

A дали това е цената, на която се продават? Или е просто цената на която се обявяват?
Има и друг начин - отиди в банка и говори принципно за ипотечен кредит за имота. Банковите оценители ще ти кажат колко пари биха дали и какъв процент по принцип плащат от цената на имота. Така ще получиш представа каква вероятно е пазарната цена, защото банката едва ли ще се мине да ти отпусне по-голям кредит от реалната стойност.
А истината е някъде посредата - между по-високите обявени цени и по-ниската банкова оценка...


Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 18:29:38
avatar
lazarus,

Продавай сам.

А за да не ти се лепят агенциите - казвай им колега и че ти си агенция, жез това са 1000-ди, няма да се усетят.

Щом разбираш от реклама - ще си направиш реклама по-добре и от тях.

и успех
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 20:06:51
avatar
имам рекл. агенция и знам колко харчат за реклама "средните" по големина агенции

Странно мислех, че изкарвате добри парички winking smiley Шегувам се!

Отговарям ти по ред на номерата:

Ако агенцията си сложи цената ВЪРХУ това, което искам, жилището ще се оскъпи с 1500-2000 евро, което изобщо не е малко за хората, които търсят жилище. Така, дефакто, се получава, че купувача плаща и двете комисионни.

Изобщо няма да се оскъпи и ще ти кажа защо. Защото твоите проучвания достигат само до обявените за продажба имоти в този район където продаваш и ти познах лиsmiling smiley? Обявените цени не винаги са цените на които стават сделките!!! Но това човек без опит няма как да го знае дори да си продал два имота не си мисли, че ставаш за брокер... А това за двете, трите или четирите комисионни не го мисли те се включват в цената за да не смятат така както ти ги пресмяташ сега winking smiley .

Единствено, което една агенция би могла да помогне е да се определи правилната цена за даден имот. Но не съм убеден, че биха направили проучването, което аз съм направил за да реша на каква цена да го пусна. От месеци следя пазара в района. Правил съм spy-shoping на няколко оферти около нас и знам на какви цени се продават жилищата тук.

Изобщо не си наясно за какво иде реч ама хиииич не си наясно щом си правиш такива изводи. Между другото с медиапланиране занимаваш ли се?
За рекламата на средните АНИ незнам какви наблюдения имаш, но всичко е много относително. Освен това не всичко идва от рекламата не се заблуждавай и сега ще ти разкрия една маааалка тайничка за да не подценяваш АНИ по този начин winking smiley.

Аз съм брокер и продавам 18 тристайни апартамента в Младост 1 да речем съвсем условно. Всеки ден в агенцията ми звънят различни хора за различните 18 апартамента в Младост 1 и аз ги водя по огледи. Иван Иванов ми се обажда за тристайния на 4-ия етаж и отиваме на оглед, но не го харесва тогава аз не го връщам у тях, а му показвам и другите 17 апартамента. Схващаш ли защо нещата се случват много по-бързо?

Ако и твоя апартамент е в Младост 1 и е тристаен аз ще ти го продам много по-бързо от колкото ти сам най-малкото защото на теб ще се обаждат само желаещите да видят твоят имот. А на мен ще звънят не само желаещите да видят твоят апартамент, но и други 18, които са потенциални клиенти за твоя!

Давам ти само отправна точка за размисъл дали всичко опира само до буквалната реклама. Но ако имаш желание да се пробваш пък пробвай се няма лошо. Ще си позагубиш времето и ти специално няма да си спестиш нищо, но ти решаваш, а аз само мога да ти пожелая успех.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 21:08:41
avatar
Какво всъщност искаш,не става много ясно.Ако искаш да си намерищ клиент-пускаш си рекламите и действаш.За да не ти се обаждат агенции,пишеш :"без агенции". Това е.Ако,обаче, приемеш агенции да ти водят клиенти,ще си платиш комисион, защото ти е намерен клиент и реализирана сделката.Прав си,че не е редно агенцията да натовари цената с комисиона си-некоректно е към купувача-той не е дойна крава.Но не е коректно и да смяташ,че трябва да минеш метър-те реализират ТВОЯТА продажба. smiling smiley
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
24-01-2007 - 22:26:24
Аз определено разчитам и на купувачи доведени от агенции, които са наети за да им НАМЕРЯТ жилище. Искам да видя коя агенция ще ми вземе комисионна само защото е видяла обявата ми в интернет или вестника и е довела човека на оглед.
ПРОДАВАЧА, определено съм съгласен с теб, че една добре работеща агенция би продала жилището по-бързо защото има голям оборот от хора търсещи, но както съм написал мога спокойно да си позволя да продавам апартамента и до края на годината.
Колкото до проучванията ми, нарочно съм написал че съм наясно с цените, на които се продават, а не обявяват и под направено проучване изобщо нямам предвид, че съм погледнал средната цена в извадката в някой от сайтовете.
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 08:24:41
Quote

Но не е коректно и да смяташ,че трябва да минеш метър-те реализират ТВОЯТА продажба

Камелия, Камелия

Тях никой не ги е упълномощавал да го правят. Тука пак се сещам за онова сравнение на 4ovek дето брокерите приличали на миячи на стъкла по кръстовищата - те насила ти мият стъклото, после те карат да се чувстваш задължен да им платиш за миенето.

След като човека си е пуснал сам обява значи не иска да работи с агенции или по друг начин казано не иска да им ползва услугите и да им плаща комисиони.

Ако агенцията е намерила купувач хубаво - нека той си й плати, от къде на къде ще иска пари от продавача при положение че той не я е наел да му рекламира имота. То е все едно да те закарам аз в магазина да си купиш сирене и да искам пари от магазинера, че съм му закарал клиент.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 13:06:23
avatar
Ако ти е толкова трудно да разбереш,просто намери в закона функцията на посредника.Не е трудно да схванеш,само ако поискаш.Аз съм го написала,но пак ще припомня.Ако не искаш да продаваш с посредник-търсиш си директен купувач.Ако приемеш посредничеството на фирмата,плащаш.При това,нейната работа не се състои само в завеждането на оглед.Сделката преминава през куп действия,докато се изповяда.Много изгорели има,точно защото смятат,че всичко е елементарно.Между тях и не малко продавачи,завлечени по един или друг начин от "уж-купувачи" smiling smiley
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 13:35:39
avatar
ОК пожелавам ти успех щом си наясно с всичко.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 13:57:05
Мерси. Напролет ще постна до какви резултати съм стигнал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход