Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дядовата къща

Публикувано от vodica 
Дядовата къща
08-02-2018 - 10:50:03
Здравейте!
Ще направя кратко изложение на ситуацията и после ще задам въпросите си. Ще се радвам да ми помогнете със съвети smiling smiley

Моят дядо и неговите братя и сестри правят преди години разделяне на наследен от родителите им имот на село - стара къща и двор. /Има разделителен протокол, в който като граници се упоменават само имената на съседите/. В последствие дядо отдава половината от своята част на съпругата на починалия си брат и дъщеря им, т.е. става съсобственик с двете на "около 500 кв.м. двор и прилежащата в него къща от две стаи", като отново за граници се упоменават само имената на съседите" / - така пише в нотариалния акт.
Селото не фигурира в агенция по кадастър и имота няма по нотариален акт адрес и индентификатор. Цитираното "около 500 кв.м. двор" в нотариалния акт явно ще подлежи на уточняване.
Тъй като наследниците на дядо вече сме трима, искаме да уредим документално наследената ни част и да използваме имота.
Въпросите ми са:
1. Какви стъпки трябва да предприемем? Подлежи ли на узаконяване и ясно очертаване на граници този имот? Може ли да се урегулира, след като селото още не е минало регулация? /В селото има постоянни жители около 20 човека и приходящи за празниците/
2. Можем ли да пристъпим към процедура по узаконяване без другите съсобственици?
/Другите съсобственици никога не съм ги виждала и от разделянето само дядо е поддържал имота. Имам опасения, че няма и да можем да ги открием, тъй като възрастната жена вероятно вече е починала, а дъщеря й от десетилетия живее в чужбина. Да се счита, че съсобствениците не са посещавали имота и не са се грижили за него от 35-40 години./
3. В края на селото има още едно място, което местните там знаят като "ааааа, това е на дядо ти" и няма никакви документи за него. Зная, че не звучи сериозно, но възможно ли е със свидетели да се декларира това място като собственост на дядо ми?

И тъй като местоположението на имота е към общината на друг град, задавам тук въпросите си, за да бъда максимално подготвена при едно пътуване до там.

Благодаря ви за вниманието! И се надявам да ми дадете насоки smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход