Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Покупка на имот от ЧСИ без акт 16
29-10-2017 - 19:29:53
Здравейте ,

Интересувам се от къща, която се продава на публична продан от ЧСИ.
Къщата е напълно завършена и в нея се живее от 10 години, но няма разрешение за ползване и в документацията, която намерих в районния съд се води като "груб строеж".
В документацията не е описано коя е фирмата строила имота, може и вече да е фалирала , знае ли човек.
В момента искам да направя проверка какви са причините да няма акт. 16, и дали има издадени акт 14 и 15.
Проблема е такъв че къщата е на публична продан, тоест собственика не съм сигурен колко ще съдейства с информацията която ми е нужна, та трябва да видя от къде мога да намеря такава, която е публично достъпна.
Какво ще ми е нужно като документи, за да мога да направя този тип проверка в общината ? Като цяло искам да разбера ще мога ли безпроблемно да извадя разрешение или изобщо да не се захващам.
Ако случайно някой разполага с контакти на консуланти, които се занимават с подобни тивове дейност ще бъда благодарен.
Поздрави

P.S Става въпрос за София



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2017-10-29 21:17 от Ivan Chanov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход