Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви са подводните камъни при покупка на имот - апартамент?

Публикувано от renig72 
Какви са подводните камъни при покупка на имот - апартамент?
14-12-2015 - 10:16:43
Предстои ми покупка на жилище - и почваме днес със стоп капаро, какви са опасностите за купувача в тези случаи?. А при следващите етапи?Може би темата ще е интересна за всички купувачи. Благодаря предварително.
Re: Какви са подводните камъни при покупка на имот - апартамент?
14-12-2015 - 11:53:56
в правото нема такова нещо стоп капаро. дай капрао на предварителен договор. стоп капарото го взема агенцията а тя не е страна по договора и това не ти държи сделката. ако ще го даваш поне искай да видиш документите. не давай голяма сума за стоп капаро. мене ми искаха 1000 еуро и отказах сдеката. в случай че сделката се провали вероятно ще имаш проблеми да си го вземеш



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-12-14 11:58 от nradev.
Re: Какви са подводните камъни при покупка на имот - апартамент?
23-12-2015 - 10:49:59
avatar
Quote
renig72
Предстои ми покупка на жилище - и почваме днес със стоп капаро, какви са опасностите за купувача в тези случаи?. А при следващите етапи?Може би темата ще е интересна за всички купувачи. Благодаря предварително.

Стоп капарото ако ще давате такова се дава на собствениците на имота и само в извънреди случаи ако те не са в страната, а към имота има голям интерес можете да рискувате да оставите такова капаро на агенцията, която предлага имота. Предполагам не сте си наели брокер предварително и ще платите комисион на брокера, който предлага имота?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Какви са подводните камъни при покупка на имот - апартамент?
23-12-2015 - 14:25:34
е като са в чужбина какво пречи да ги изчакаме да се върнат. ако има голям интерес вероятно цената е ниска и този случай явно нещо не е наред. освен това брокерите винаго симулират голям интерес дори да няма никакъв. мене ми излезоха с тоя номер ама не мина
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход