Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса оглед ?

Публикувано от TZARS 
Такса оглед ?
19-03-2015 - 11:03:28
avatar
Трябва ли да има такса оглед?
Реален пример: След оглед на къща, която е на 20 км от града, клиентка /без собствен транспорт/ споделя:
Аз не бързам с покупката на имот, дори и парите не съм осигурила. Днес ми е почивен ден и нали огледа е безплатен, реших да огледам къщата.
Наглост, да го заяви открито в очите на брокера и собствениците. Няма никакъв свян, че е заангажирала хора да й осигурят достъп до имота, като им губи време и средства. Дори първоначално предлага брокера да я вземе от жилището й, за да не идва до офиса.
Трябва ли да има такса оглед, за да се отсеят подобни „купувачи“?
Re: Такса оглед ?
19-03-2015 - 12:19:05
ееех брокерски неволи
Re: Такса оглед ?
19-03-2015 - 16:16:41
Като сложиш 20 снимки и едно видео към обявата ще си спестиш разкарването.

Въпросът много е дъвкан.

Ама трябва брокерът първо да е ходил да види имота, а в повечето случаи и той го вижда за първи път.

Ето ти предложение - като ще продаваш нещо отиваш да го видиш и правиш едно 5 минутно видео с ако щеш дори с телефона.
Като ти се обяди някой - каниш го в офиса да изгледа видеото и да си поговорите.
Ако още иска да види имота - 20 и 20 = 40км, клиентът слага 10 лева за гориво и тръгваш.
Re: Такса оглед ?
09-04-2015 - 21:20:00
Определено трябва да има, но в границите на разумното.

рокли online | свищов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход