Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ

Публикувано от delffin 
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
08-06-2013 - 10:04:22
Quote
pres7o
Quote
imotikomfort
Въпреки,че на пръв поглед взимаме големи суми,клиентите не виждат огромните разходи,които има една агенция и остават с впечатление,че забогатяваме на техен гръб.

Тук е мястото да опишете кратко, но ясно вашите огромни разходи и да промените това впечатление.

Благодаря

Аз ще опитам с част от тях. Сигурно ще пропусна нещо, но ще ме допълните:

- Реклама в @#$%& /на месечна база спрямо брой оферти/
- Реклама в imoti.net /на месечна база спрямо брой оферти/
- Реклама в alo.bg /на месечна база спрямо брой оферти/
- Телефонни разговори /сметката на един активен брокер, при оптимален месечен план неможе да бъде под 150-200 лв./
- Разходи за транспорт /Бензин, Паркинг, Синя зона, билетчета за автобуси, карти за градски транспорт - според вида и начина на работа на агенцията/
- Наем на офис
- Разходи за ток, вода, интернет и т.н.
- Заплати
- Осигуровки
- Данъци
- Консумативи /хартия, тонери, и др./
- Време (а времето винаги струва пари - не съм го казал аз..) /Първоначален оглед, снимки, оформяне на оферта, качването и по всички сайтове, организиране на допълнителни неща - почистване, привеждане на "стоката" в продаваем вид, огледи, вадене на документи, подготовка на документи, стиковане/
- Липса на лично време - на мен хора ми се обаждат и в 22:00 и събота и неделя за да гледат апартамент било то наем или продажба и аз ходя на огледи - защото те работят и немогат да свършат тази работа през седмицата. Особенно при наемите (а българина чака последните 2-3 дни преди да трябва да напусне) сме ходили и писали договори за наем и в 23:00 в събота вечер...

И да печалба разбира се има - но това е целта на всеки бизнес - печалбата, другото се нарича Благотворителна организация с идеална цел.

[www.register-imoti.com] -> ЕДИНЕН РЕГИСТЪР ЗА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ, НАЕМОДАТЕЛИ, КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
08-06-2013 - 15:37:12
чак и данъци ли
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
02-07-2013 - 15:31:10
Здравейте,
И на мен ми се случи да попадна на брокер, който не само не може да помогне, но и създава неприятни ситуации с продавачи и купувачи. Ако сте решили да си купите имот по българското черноморие и ако случайно попаднете на Тарас Рогозон - просто бягайте надалеч, за да не ви навлече неприятности и да ви омотае в лъжите си. Такива като него само пречат на купувачите да изберат правилния вариант и им губят времето.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
30-08-2013 - 12:30:25
Ако собственика е обявил имота си сам, а бркер му води клиент, то купувача е клиент на брокера, а не прдавача. Размерът и начина на плащане на комисина се договаря с купувача. Както каво точно включва услугата на брокера.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-09-2013 - 11:51:53
Ако собственика е обявил имота си сам, а бркер му води клиент, то купувача е клиент на брокера, а не прдавача. Размерът и начина на плащане на комисина се договаря с купувача. Както каво точно включва услугата на брокера.
-------------------------

Е що така Оноре ? Хем не знаеш, хем казваш кое как и кой на кого е клиент , а не оставяш на хората сами да се договарят и преценяват, ако аз заведа клиент на продавач,който си е обявил имота сам и се договоря да ми плати комисион, това е нередно, това е престъпно, или си е въпрос между нас двамата и няма нищо общо с теб ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-09-01 11:52 от брокер съм си.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-10-2013 - 16:04:41
В САЩ ако вземеш комисион от 2те страни при селка,каквато и да е не само за имот се счита за измама и се лежи в затвора
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-10-2013 - 16:18:03
avatar
Quote
nradev
В САЩ ако вземеш комисион от 2те страни при сделка,каквато и да е не само за имот се счита за измама и се лежи в затвора

Дай някакъв официален текст да го видим черно на бяло.
Предварително благодаря.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-10-2013 - 18:07:20
Ами англосаксонското право не е като нашето. там се базира на казуси. щом има 1 осъден значи всички след него в казана. немат закони а казуси
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-10-2013 - 22:54:00
Неграмотний нрадев, не заблуждавай хората, има един тв канал ,по който всяка вечер може да се види как работят брокерите точно в Щатите, взимат си комисион от двете страни и в това няма нищо незаконно. Показват как работят, изписват точния размер на комисиона , който ВИНАГИ е между 3 и 5 процента от всяка страна. Ама ти няма как да знаеш, ти си на всяка манджа меродия, нищо,че нищо не разбираш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-10-22 22:54 от брокер съм си.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
31-10-2013 - 20:12:42
Не зная как е в САЩ, но за Англия зная от първа ръка. КАТО КУПУВАЧ НЕ ДЪЛЖАХ КОМИСИОН!!!! Намерих си офертата от саита "rightmove" . Продовачът си плати на брокера, а ние на адвокат, оценител- атхитект за да посочи дали всичко е по регулациите/ там са много на брои и са много стриктни. Собствениците трябваше да поправят канала, например показаха кога е направен предлед на газовата инсталация.... Дори не зная колко е процента на брокера.
"брокер съм си" заради такива като теб, неуки, неопитни, нагли поради невежество, сте станали нарицателни. Някои дори заблуждават за характеристиките на имота. Мнозинството дори не са виждали акта за собственост.
Поради зкучения пазар така сте освирепели, че дори се изяждате помежду си. Не консултирате нито продавачите , нито купувачите защото просто не можете.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-10-31 20:15 от Оноре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход