Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо става в Банкя*xxx*

Публикувано от Geto 
Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 04:30:36
Днес ми казаха, че в центъра на Банкя кипи строителна дейност. На мястото на градския плаж (басейн) се изгражда СПА център с открити басейни, заведения и т.н. Старият, полуразрушен басейн беше като черна дупка в центъра на градчето. Ще е добре ако се изгради нещо хубаво, но надявам се не грандоманско.

Ако някой знае нещо по въпроса моля да разкаже.
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 04:31 от Geto.
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 07:19:54
Това е комплекс от апартаменти ,като в пространството до парка ще бъде възстановен плувният басейн с размери 50/21м.
Басейнът ще бъде отворен за ползване.На партера ще има СПА център,бистро и други търговски обекти.
ПС. Изпращам ти 3D на лични ,че не мога да ги кача.Сам прецени дали е грандоманско.Моето мнение е че не е.
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 08:39:26
Може ли и на мен да пратиш smiling smiley
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 09:05:46
Няма проблем ,но най-добре кажете как да ги кача като снимки ,а не като линкове.
.
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 19:46:44
Благодаря Билдър!
Прав си, не е съвсем грандоманско, но аз очаквах нещо по-различно. Не зная само защо нашите предприемачи не могат да избягат от клишето с апартаментите? Та нима това е единственното печелившо решение? Ако имаше осъзнато гражданско общество и ако общината беше на мястото си такъв един проект щеше да срещне мощен отпор. Не казвам че сградата е грозна, напротив хубава е но там не и е мястото, а Банкя няма нужда от едно такова творение в своя център. Какво липсва на Банкя за да бъде хубав курорт и то не само за възрастни и болни хора? Отговорът е елементарен като при всичките ни курорти - места за културни и спортни развлечения. Гражданите и гостите на Банкя освен да се препичат по пейките на инак хубавия парк и да ядат кебапчета в Чучулигата няма какво да ги развълнува. А, забравих, ще изпият една топла вода зад банятаwinking smiley Ама щяло да има басейн. И тоз басейн ще бъде ли със свободен достъп или ще се окаже само за живущите в блока? Или може би цената на входа ще е подходяща да отблъсне всеки обикновен гражданин? На партера ще има СПА! Ако чукнем в Гугал или Уйкипедията ще разберем що е СПА и възможно ли е да се помещава на партера на някакъв си блок!
Билдър, признавам, че съм разочарован, но дано крайният резултат да ме изненада положително.

С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
06-01-2011 - 21:01:17
Даже късно го застрояват.Явно до сега е имало някакъв проблем.
Апартаментите...погледът на повечето предприемачи не стига по-далеч от тях.
А и не е нужно,след като очевидно пазарът ги поема тия строежи.Аз лично не бих живял в АПАРТАМЕНТ в центъра на Банкя.Дори и там,пак си остава апартамент....
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
07-01-2011 - 01:45:29
Да имаше проблем тъй като общината има дял в имота заедно с частно лице и явно трябвало е време за да се разберат. Апартаменти, та апартаменти. Явно българският предпиемач не може да види по-далеко от носа си и до толкова му стига пипето. Но мисля си "Не е луд този който яде баницата, а онзи който му я дава"! И това безразличие на хората. Такава липса на всякаква гражданска позиция. Банкя имаше всички условия да се превърне в един привлекателен и престижен балнеоложки курорт, но късогледството на общината и липсата на цел за бъдещето просто го съсипаха. Ама от друга страна си казвам, че може би така да е по-добре.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
07-01-2011 - 08:02:30
Geto, и аз се вълнувам от бъдещето на "село" Банкя.Наистина поредният комплекс от апартаменти не може да привлече хора и почиващи в "селото",както и един плувен басейн пък бил той и с минерална вода.За пипето на инвеститора не съм съгласен има си пре достатъчно.В крайна сметка това е един частен имот ,който по ОУП на гр.София е определен за застрояване ,като зона ОЗ 1.Ако общината искаше да контролира, какво ще се строи можеше да го определи за " спорт и други дейности" ама не би.Между впрочем такива са казусите и на много други места с туристически потенциал. Та с лафа за баницата си много прав.
За да има интерес един частен инвеститор да създава обществено полезни обекти според мен трябва да има достъп до евтин ресурс.При 4 000 000 евро за СМР и при сегашната цена на ресурса ,какво да го мотивира да подпомага развитието на града.Стигнахме и до финансирането за да бъде реализиран при тази цена на парите ,който и да е обект една част от него трябва да бъде продадена като под обекти.От тук и решението за хотелски апартаменти.Аз мисля ,че ще си останат техни за неопределено време ,но времето ще покаже.
Колкото до цената на достъп до басейна и мен ме дразни ,че за да ползвам басейна на база "Здраве" заплащам 16лв. и едно ходене с цялото семейство ми струва 48лв ,но това им е цената на хората ,като искам на по евтино екскурзия до басейн "Диана" или "Спартак".
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
08-01-2011 - 00:28:34
Билдър, ако някой пита мен не бих си мръднал пръста да правя от Банкя известен курорт, защото това би развалило атмосферата на градчето а тълпите туристи моя рахатлък. Но общинарите ако имаха отношение към Банкя на половината колкото ние с теб щяха да измислят нещо което да има дългосрочен положителен ефект към града и населението. За инвеститора със сигурно си прав, че не е будала, но аз все си мисля, че има и по-добри решения които да носят добри печалби в дългосрочен план и също да бъдат полезни за обществото. Какво значи "хотелски апартамени"? Че да беше вдигнал един луксозен хотел с истинско СПА?
Карай, както е казал Гоце (Делчев) "Какво да правим като сме си българи"winking smiley Аз пак ще си пия бирата в Чучулигата при бай Милан, ще си хапвам вкусна скара на пазара и ще се наслаждавам на пасторалният селски пейзаж. Събота и неделя ще стискам зъби за да издържа наплива на "туристи" и така.


Билдър, бъди жив и здрав. И моля те не забравяй да пускаш снимки на сградата и басейна*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Нещо става в Банкя*xxx*
08-01-2011 - 22:44:52
Ми Geto...то едно време не беше така.Банкя западна здраво,когато се разбутаха почивните станции и се започна с частните строежи.В предишни години...кой можеше да стои в Банкя и къде се строеше?Главно по чукарите.По-отдавна урбанизираната част е отдавна застроена.
Сега селата наоколо са неразличими на картата от Банкя.Така един курортен град се превърна просто в едно по-голямо село.Дори не знам колко може в момента да се брои за "курортен" град или си е една по-голяма вилна зона на София.
Изобщо това направление на развитие е пряко свързано със западането на традиционните вилни поселища на софиянци.Градът ги погълна.С това се загуби смисъла им като вилни зони и от там започна търсенето на нови такива.Кое в момента става за вилни поселища. (от старите)..Владая,Княжево,Черния кос,Южното направление или Чукарите по северния склон на Витоша...Всичко беше или докарано до пълен погром,или по дивашки,хаотично урбанизирано.Какво остана от Владая и Княжево например...едното има неразрешим проблем с охраната,в другото се появиха блокове.
Банкя също мина през тоя път...тотална разруха и след това хаотично разширяване.Резултатът е видим като погледнеш сателитните снимки.Ако не се контролира процеса и там скоро ще се появят блокчета.Което ще е края му и като курортен град,и като вилно поселище.Нещата не са толкова прости.Редовно минавах през Банкя от край до край (ул.Пожаревски път) и съм виждал какво се случва.Клисура къде беше,къде отиде?
Съществува промяна на интереса,промяна на територията.Хората,които са урбанизирали първи една територия,след време се изнасят,защото нещо се е променило.На тяхмо място идват други,а тези другите първите...започват да се оглеждат за друго място.Това е,което виждаш да се случва в Банкя.Променя се.И хората които идват,са други.Не е лесен и бърз процес.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход