Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.

Публикувано от DonCorlleone 
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
28-11-2010 - 14:27:03
avatar
Симеоново си бе едно много приятно село за живеене, преди бума да осере пейзажа и там. Всеки един негов жител ще ти каже същото.
Единствената къща в района, която отговаря на идеала ми, се намира в района между Симеоново и Драгалевци, в алпийски стил е, и е с гръб към Панорамното шосе.
Цялата инфраструктура по протежение на "Панорамно шосе" е мамма-миа, няма канализация, с водата има през цялото лято проблеми, тока спира често, с училища и детски градини проблема е огромен, за снего-почистване почти не се говори - на всичките тези проблеми да се каже, че тези квартали са нещо по-елитни, е меко казано смехотворно.
За мен цяла София е един много грозен и зле проектиран град и въпросът е не дали ще се намери една добра локация в нея, а коя ще ме дразни най-малко измежду всичките й грозотии.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
29-11-2010 - 16:59:54
[nagradite.net] pls i NaTisNi DaI TochKa
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
15-12-2010 - 16:14:49
Пак един пример от моя скромен опит ..
2002г - приятел съученик - зажени се и имаше родата къща в Драгалевци (май някъде срещу славито се падаше) и апартамент на Левски до даунтаун. Мераклия за къщата беше - построиха още един етаж, направиха си всички удобства уж (+ WC и баня в къщата а не на двора), роди им се момиченце живяха едно лято, изкараха една зима со зор, изкараха и другото лято и през септември започнаха ремонт в апарамента - раздели го на 2 само и само да се махнат от "удобствата" в Драгалевци.
Това ме и отказа да си правя къща - не че не ми е още мечта.
А той е работлив та чак луд - не се спира, А аз обичам да си се поизлегна да си попийна и да си гледам кефа=не ми трябва къща.
Питате ли ме как се спирам - мечта ми е, имам парите (КЕШ, но не и баш за къщата "МЕЧТА"=2 етажа х100кв+2 гаража+ таванско+мазе+канализация абе всички удобства) и разума(да е жив и здрав и мързела също) ме спира....
Та преди да изберете кое да е от местата (за мен никое не си струва) се замислете за 3 ПЪТИ по скъпа поддръжка и 10 ПЪТИ повече работа покрай нея.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-15 16:21 от bota156.
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
15-12-2010 - 17:57:29
Хе, ама то чоджум нали за всеки влак си има и пътник. Тебе те влече мързела който ти дава апартамента, друг свободата и градинарството. Ето аз съм през 9 морета в "обетованата земя" но си имам малка зеленчукова градинка и всички барабар с челядта си я гледаме. Вчера гледам винцето ми станало готово и го налях в шишета, омесих още и кайма за суджук. Киселото зеле втасва, туршийката всяка вечер ми е на масата. А и сланината ми е готова. Е, кажи ми сега, как мислиш като се прибера у дома в България къде бих живял?

КОмунистите 45 г. с ред административни мерки ограничаваха миграцията към голямите градове. Сега има мн. пришълци за които червените павета са мечта, но винаги ще има хора които обичат селският живот или независимоста на къщата. Тук е същата работа, силна миграция към няколко голями метрополии и обезлюдяване на малките селища. Но и тук има хора които обичат земята и с любов избират селският живот.

Та така*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
15-12-2010 - 20:35:19
avatar
Quote
Geto
Сега има мн. пришълци за които червените павета са мечта, но винаги ще има хора които обичат селският живот или независимоста на къщата. Тук е същата работа, силна миграция към няколко голями метрополии и обезлюдяване на малките селища. Но и тук има хора които обичат земята и с любов избират селският живот.

Та така*drunk*

Като изключа червените павета, щото съм софиянка и познавам само жълтите, се подписвам с две ръце под това, което пишеш!*beer*
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
16-12-2010 - 01:18:25
Благодаря Камелия, вярно че са жълти*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
16-12-2010 - 09:22:43
За вас не знам...За мен т.нар. "етажна собственост" е огромен проблем.Чудя се на хората,които купуват в т.нар. "затворени комплекси"...пълно безумие.Същите проблеми,повдигнати обаче на десета степен.
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
16-12-2010 - 22:04:01
Защо Салвадоре? Къде е препъни камика?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Драгалевци , Симеоново , Банкя съпоставка.
16-12-2010 - 23:14:53
Грешен модел,нищо друго.ЕС няма ясен статут по нашето законодателство.Какво е...търовец ли е,с нестопанска цел ли е,неперсонифициран субект ли е...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход