Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....

Публикувано от Clever 
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
11-06-2009 - 12:26:17
ама не говорехме за твоята лична практика, а за практиката на всички АНИ , я дай пример .
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
11-06-2009 - 12:32:51
Радев, аз ли не го казвам ясно или ти се правиш на ударен не зная:
Сумата, оставена в агенцията, която няма значение как ще я наречеш, ще бъде приспадната от общата цена която ще плати клиента - цена на имота, нотариални такси и комисионна на агенцията, сега точто от кое ще направиш отчислението си избери сам, резултата ще е един и същ. *beer*
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
11-06-2009 - 12:48:53
Мернах една тема в която рИвеха ужилени клиенти, но не запомних името и - точно за подобни гафове ставаше въпрос, но си прав май не видях Агенция да е върнала двойно капаро - извода? Ти го кажи, че аз ако го кажа ще ме нахраните и в тая тема. :]
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
13-06-2009 - 04:12:09
Иво ами ако парцела се окаже не това което се рекламира какво става . а ако се окаже че е наред ама продавач е взел капаро от друг какво става.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
13-06-2009 - 08:37:01
avatar
Иво, това за което говориш се случва при коректни продавач, купувач и посредник.
Сумата обаче не може да обвързва и да се приеме че е някакво капаро.Има един начин който се нарича Меморандум за намерения.Страните описват какво ще се случи и ще се проучва и ако всичко уговорено и обещано е според очакванията се сключва предварителен договор.Част от меморандума е гаранционната сума която се използва за проучвания и гаранция за сериозни намерения.Уговаря се и от къде се намалява платеното.От капарото, от комисионната,от цената или нещо друго.
Кривия начин е да се имитира тази практика и да се взимат пари с разписка и нищо не значещи обещания надраскани на обратната страна на скицата, без да знае продавача кой какво се е уговорил от негово име.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
13-06-2009 - 23:37:08
ownerbg, благодаря, вече ще взимам на хората меморандуми, когато се наложи. Ще свършат работа по-добре от капарото - видно е. ;-Р
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
19-06-2009 - 21:18:09
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Та, значи въпросния имот ми го донесе един приятел
> - каза: чичо му искал да си продаде
> нивата...донесе ми скица, стара естествено а аз
> приех, не можех да откажа.
> Като се разделихме, попрочетох какво пише вътре,
> бръкнах в гис, видях че е на 50 км. от софия и е
> земеделска земя, казах си ПОРЕДНАТА ГРАДИНКА и
> просто запазих скицата. След месец друг приятел ме
> попита за парцели в същия район (даже не съм
> пускал и обяви за имота) - сетих се за въпросната
> "овощна градинка" таква я бяха описали и го
> заведох да я види, той взе че я хареса, аз
> съответно му казах че ще посъбера малко инфо за
> парцела - (така за моя изненада стигнах до
> откритието че земята не е градинка а е тъмно
> червена СМФ) като съобщих на приятеля ми че всичко
> еОК той ми отговори, че вече не представлявало
> интерес за него (не се сещам дали каза и мерси за
> търчането, затова вече не го правя без да ми
> оставят капаро, особено за парцели!!!) е, в случая
> стана добре защото освен този парцел,
> поразпродадох и парцели на родата на чичото
> и...останахме доволни всичките.
>
> Лошото е, че след подобно обстойно проучване
> свързано със загуба на време и пари може да се
> окаже, че парцела действително си е градинка...пак
> казвам ако ще проучвам парцела си искам капаро от
> купувача, а също и пълномощно от собствениците да
> мога да вадя документите без да водя някой болен
> дядо насам натам.
> Сега продължава ли да ви звучи странно, че Агенция
> може да поиска капаро и капарото да остане в полза
> на агенцията при определени случаи?
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 06/11/09
> 11:42AM от Ivo.NovDom.

Извинявай, но доколкото съм запознат с пазара на НИ капарото го дава купувачът.
А какво точно е виновен той, че ти си му обявил за продажба имот, който е градинка и след проучване си му свил капарото.
И колко пъти още и на колко още брокери според теб той би дал капаро, преди да го избие нервата и да се развърти из офиса????2Извинявай, ако ти звучи грубо, но и на мен ми звучи така!

ПАРИ МОЖЕШ ДА ВЗЕМЕШ САМО ОТ СОБСТВЕНИКА, ЗА ДА МУ ПРОУЧИШ ИМОТА, АКО ТОЙ НЯМА ДОСТАТЪЧНО ДАННИ, но тези пари не са капаро и НЕ СЕ ВЗИМАТ ОТ КУПУВАЧА!!!!
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
19-06-2009 - 21:33:20
avatar
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> ownerbg, благодаря, вече ще взимам на хората
> меморандуми, когато се наложи. Ще свършат работа
> по-добре от капарото - видно е. ;-Р


Иво, що се праиш на луд.
Не можеш да взимаш капаро а сума при определени условия описани в меморандума.
Я опитай да вземеш пред зад или отгоре капаро от клиент с адвокат.
А сладките сделки са големите.
И винаги има един заядлив айдукатин.
Та така.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
22-06-2009 - 12:07:39
OwnerBG, естествено че ще поискам гаранция от клиента, че намеренията му са сериозни и не ме кара да се литкам просто така - за чест и слава. Какво от това че има адвокат? То, адвоката за същото ще си поиска с основание хонорар - който не е част от цената на имота, докато моят работа се оказва безплатна, ако имота не става за това за което ни се иска.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
19-01-2010 - 10:29:24
Здравейте! Нов съм в този форум, но ме сполетя следната беда. Харесах си имот от обява н агенция Х. Отидохме на оглед апартамента много ми хареса, цената , на която се продаваше - също. Попитах брокера дали има някакви тежести върху имота някакви правни особености, той каза не всичко е изрядно. Но за да стопира предлагането защото имало много мераклии поиска 1000 лв. стоп капаро. Аз му ги дадох. Впоследствие обаче при разговор с брокера той ми подхвърли между другото, че имота бил със запазено право на ползване и че всъщност имало няколко собственика и т.н. Понеже това не бе го споменал в предварителния разговор му казах, че няма да купя имота точно заради това запазено право на ползване и си поисках обратно стоп капарото, но той ми каза- ооо, ние нашето задължение си го изпълнихме, а вие не сте си изпълнили вашето по даговора за гаранция, така че не можем да ви върнем това стоп капаро. Може би грешката ми беше , че се предоверих на агенцията Х, защото ако бяха споменали това запазено право никога нямаше да дам и лев. Сега явно ще се съдим. Според вас имам ли основание да си искам обратно сумата ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход