Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....

Публикувано от Clever 
Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:22:28
В родния брокерски речник се затвърди понятието СТОПИРАЩО КАПАРО ??? Какво е то и какви интереси обслужва? С риск да обидя някои "колеги" ще споделя, че такова юридическо понятие не съществува. Според мен това е капан за Купувача В смисъл, че няма каквато и да е сигурност за купувача изплащайки такова "капаро", че ще закупи имота, който си е избрал. Та значи да поразмишляваме какво се случва, когато Купувача изплаща някакви пари във вид на "стопиращо капаро":
1. Сигурност за брокера, че до следващият ден Купувача няма да се разколебае и ще сключи предварителен договор, смятайки търсенето на жилище за приключено;
2. Сигурност за брокера, че даже да не се стигне до подписване на предварителен договор, винаги може да върне взетите пари с обяснението, че един от съсобствениците не е съгласен с цената или ............ безброй други лъжи, а всъщност да има клиент на по-добра цена;
3. Утеха за брокера, че даже и да се откаже Купувача от сделка, все пак някакви пари остават за него;
4. Сигурност за Купувача........ нулева smiling smiley защото парите не са изплатени на Продавача. Закупуването на недвижим имот е уреден в чл.19 от ЗЗД и лично за мен каквито и да са вариации по темата са ненужни авантюри. Затова и исках да изкажа своето мнение, а то е да се капарира единствено на собственика/съсобствениците/. Знам, че сега ще има хора, които ще кажат "това отдавна е практика в други страни" да милички съществува такава практика, но там нещта са уредеини и Продавача не се обажда на 100 НИ да му рекламират имота....... забележете "да рекламират" winking smiley и куп още неща , които дават на брокера там правото да взема пари за стопиране на имота от продажба и т.н.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:37:50
имах за съжаление такъв проблем с фирма ИМОТ БЪЛГАРИЯ дадох стоп капаро от 500лв и когато трябваше да се сключи договор обявиха ,че имота не е актуален и не пожелаха да върнат тези 500 лева .
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:44:46
Аз нещо не мога да разбера - как така даваш пари , не ти продават имота и не ти връщат парите?
Анонимен потребител
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:49:57
[clubs.dir.bg]

По принцип това чудо трява да се плаща на продавача, а не на брокера.
Анонимен потребител
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:56:42
Всичко зависи за какво си ги дал парите. Според мен това "стопиращо капаро" е пълна глупост ама са взели да го "прилагат".

Значи ако дадеш пари на агенция да не предлага определен имот - просто забрави за тези пари - така да се каже агенцията си е свършила работата - не го е предлагала. Ако си ги дал на продавача за да не продава имота - може да си търсиш парите (общо взето същото положение като при предварителен договор).
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 14:57:57
Тинки на който и да се плаща - не ти ли продадат имота трялва да ти върнат парите. Може и на брокера - нали е посредник, няма проблем да свърши тази работа.
САмо в случай ако ти се откажеш от покупката тогава имат право да задържат парите. И пак не във всички случай - ако са те излъгали за нещо и това е причината да се откажеш - пак връщат парите.
Анонимен потребител
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 15:03:39
Гледай сега 4ovek. Ти даваш пари на агенция за да спре да предлага даден имот. Агенцията това и прави. Ако аз ида и искам да купя имота, агенцията отказва да работи с мене защото ти си си платил. Реално погледнато агенцията изпълнява задълженияат си по договора.

Това може и да е приложимо ако определена агенция има изключителни права да предлага даден имот. Отиваш и плащаш да не го предлагат повече докато уредиш формалностите по предварителния договор, след това сумата се приспада от комисионата. Е да, ама за Бг тази практика е неприложима

Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 15:06:21
Не знам, аз лично бих се притеснявал да взимам пари за нищо. Накрая се стига д о бой по канчетоsmiling smiley
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 15:18:53
Що не ми платиш на мен 500лв.? Аз вчера разказах на един приятел за апартамента дето ти искаш да купиш. Ще спра да говоря за товаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
26-05-2006 - 15:24:57
по-точно ти се плаща за да не правиш определно нещо.

Че е капан, капан е, но човек трябва да гледа какво подписва.

Иначе ако парите се дават на продавача, а не на агенцията - няма нищо лошо, макар че какъв е смисъла да имаш нещо като предварителен ан предварителния договор
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход