Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Условия при капаро за наемане - внимавайте!

Публикувано от iivvaa 
Условия при капаро за наемане - внимавайте!
10-03-2016 - 15:19:36
Здравейте, пускам темата, защото искам да изкажа разочарованието си от Бетър хоум. Много са симпатични момчетата, хубаво говорят.. уж се борят да са с добро име и се съгласявам, че вината не е тяхна, но нищо не направиха като брокери, за да ми помогнат, за тях беше по-изгодно да се откачат от мен! Харесах си жилище, дадох депозит, но се оказа, че има нужда да се ремонтират някакви тръби в банята. Ок, реших да почакам.. уж две седмици, минаха. Стана месец и половина, комуникирах директно със собственичката, като през цялото време само аз я издирвах, за да знам как се случват нещата. Три дни преди деня, в който трябваше да се нанасям /месец и половина след капарото/, звъня й пак да се разберем и госпожата ми съобщава, че много скъпо й излязъл ремонта и вдига наема, тъй като й трябвали пари. Понеже заради тръбите, избили плочките, сложили ламинат и ударили един латекс. И вдига наема със 80 лв. за мен специално, иначе със 150 лв. И тук готините брокери само чакаха да се откажа, за да пуснат 2 мин по-късно обявата на по-високата цена.. дори не ми се обадиха после да ми предложат друго жилище или нещо подобно. Радвам се, че така стана, защото въпросната собственичка явно е невменяема.. смисъл всеки има нужда от пари.. аз нямам вина за счупените й тръби, не съм искала никакви ремонти. И сега ще ви кажа защо смятам, че са некоректни. Една седмица по-късно си намерих друго жилище, тристаен за 450 лв., ново строителство в съседен квартал. Това, което най ми хареса беше, че в разписката за депозит имаше клауза, че ако наемодателят се откаже от сделката, дължи два депозита на наемателя.. без дори да бях повдигала този въпрос. В разписката на Бетър хоум такава клауза няма. Освен това, хазяинът, на който попаднах е изключително свестен! Извадих късмет, но го разбрах по трудния начин... На бетър хоум и такива брокери ще кажа, че има много още да учат и че не се работи така...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-03-10 15:21 от iivvaa.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход