Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за оглед

Публикувано от qnko 
Re: протокол за оглед
16-09-2008 - 13:38:31
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега, аз една визитка може да ти дам - ама за
> ЕГН и подпис - забрави. Пак ти казвам с тези неща
> може да си изкараш фалшива лична карта.
>
Цитат:Като не иска да си ги дава- няма проблем,
> но не ходи на оглед.
> Като няма огледи няма продажба.

А като има оглед без протокол за оглед има продажба, от която не получавам нищо, така че- благодаря, но няма нужда! smiling smiley

>
> Според мен банките имат по-разична репутация от
> АНИ.
> Най-малкото няма да тръгнат да ти ползват личните
> данни за несвойствени неща. докато репутазията на
> АНИ е различна.
>
> Интересно ми е ти би ли си дала ЕГН-то ако бакшиш
> ти каже - аз возя само срещи ЕГН?
> Горе долу еднаква ви е репутацията с бакшишите та
> затова питам.
>


Тук не става въпрос за репутация, а за законови изисквания. Има един закон, в който сме в един кюп с банките и според, който сме длъжни да изискваме такива идентификационни данни, щото става въпрос за много пари, Тинки. smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-16 13:40 от radena.
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
16-09-2008 - 16:34:46
Ти тези данни последно за какво ги искаш?

1) За да изнудваш купувачи да ти плащат комисиона
2) Да се отчиташ на продавача колко огледа си направила

Quote

А като има оглед без протокол за оглед има продажба, от която не получавам нищо
Ами търси си парите от продавача, нали той те е наел да му продаваш имота.

Кой е този закон дето сте в един кюп с банките?
Много ми е чудно да ти кажа. Кой ще да е този закон дето за оглед на стока трябва да си даваш ЕГН-то. Забележи, говорим за оглед не за покупка на стоката.
Анонимен потребител
Re: Договор за оглед
16-09-2008 - 16:47:24
Аз не искам да сключвам никакъв договор с теб, аз искам да видя това, което ти рекламираш. Сега не ми казвай, че едва ли не трябва да плащам за да видя какво рекламираш. Според мен рекламата се прави за да види човек стоката, която се рекламира, а не за да се крие стоката.
Ти като идеш да разгледаш офертите в офис на мобилен оператор искат ли ти ЕГН-то? Ако тръгнеш да купуваш нещо - ОК подписваш договор и т.н.

turbozol, крайно време е да си признаеш, че ти в крайна сметка продаваш информация, а не извършваш услуга. За в бъдеще обаче все по-трудно ще ти става да продаваш информация. Ориентирай се овреме в предлагане на услуги.
Re: Договор за оглед
16-09-2008 - 17:00:16
Доколкото знам договора за оглед им служи като гаранция/ и заплаха/, че купувача ще им плати комисионна ако купи същият имот без тях. Съгласен съм да е така, но само ако купувачът направи сделка на същата цена или по-висока. Но ако купувачът си договори по-ниска цена от тази на брокера не виждам за какво да му плаща. Нали ужким защитават интереса и на купувача. Това са пълни простотии. Обявете цена с 6% или колкото искате върху цената на продавача и си стойте от една страна с него и тогава се пазарете с купувача.
Re: протокол за оглед
16-09-2008 - 17:17:11
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти тези данни последно за какво ги искаш?
>
> 1) За да изнудваш купувачи да ти плащат комисиона
> 2) Да се отчиташ на продавача колко огледа си
> направила
>
Цитат:А като има оглед без протокол за оглед има
> продажба, от която не получавам нищо
> Ами търси си парите от продавача, нали той те е
> наел да му продаваш имота.
>
> Кой е този закон дето сте в един кюп с банките?
> Много ми е чудно да ти кажа. Кой ще да е този
> закон дето за оглед на стока трябва да си даваш
> ЕГН-то. Забележи, говорим за оглед не за покупка
> на стоката.


Тинки, тези неща веднъж ги обясних и мислех, че си схванал, обаче съм се заблудила.

Тези данни ги искам, за да съставя ВАЛИДЕН документ, нареден "протокол за оглед", който изпълнява няколко функции:

1. Удостоверява пред продавача, че си върша работата по договора с него и му водя клиенти.
2. Защитава правата ми, защото аз може да имам и 20 договора с продавача, но той ми дължи комисиона само, когато си изпълня договора и му заведа клиент. Та този протокол за оглед доказва, че купувача на имота на продавача, аз съм му го довела, а не си го е намерил, например, сам и респективно ми дължи комисиона.

За изнудване на купувача за ми плати нещо с този протокол няма как да стане, защото протоколът удостоверява факти, а не е договор, в който страните поемат права и задължения една спрямо друга.

Що се отнася за банките, си прав. Там само за питане на условията не искат ЕГН. Когато тръгнеш да си откриваш сметка там, обаче няма начин- ще си дадеш ЕГН-то. То и при нас е така- само за питане за условията и ние не искаме ЕГН. Ако искаш да те водя на оглед, обаче поради гореизброените причини се налага да се състави вадилен документи и тогава ЕГН трябва.
Re: Договор за оглед
16-09-2008 - 17:34:42
Тинки минки ти си супер тъпо парче да знаеш. Да не си от училище за бавноразвиващи се или нещо тАкова,а? Докога ще продължаваш да сравняваш недвижимите имоти с разни кисела млека, мобилни телефони и разни такива :} :} :} :} :} :} :} ей много си тъп да знаеш. Ето от там тръгва неразбирането ти на нещата и вапиющо тъпите ти коментари относно работата на АНИ и т.н. Я по-добре питай майка си каква е разлкиата м/у недвижимите имоти и всички останали стоки.
nradev11 - набивачите на код(програмист в България) да си гледа мониторчето и апартаментчето в гето Ст.град и да не се произнася по въпроси, които не са му ясни особено по отношение на "юридическа сила" на някой докуметни.
Излагате се вече. Като не ви се плаща не плащайте. Губете си времето, ровете, четете и прочие. Стига сте проклинали брокерите. Не е най-лошата професия на света. Все пак брокерите си вадят хляба с това.
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
16-09-2008 - 23:37:59
Последно ти регистрирана ли си в тази Агенция за защита на личните данни или каквато там е?

Не може да събираш лични данни за оглед. Нали ти казвам това е все едно като се качиш в такси или влезеш в магазин да ти искат ЕГН.
Анонимен потребител
Re: Договор за оглед
16-09-2008 - 23:41:22
Quote

Стига сте проклинали брокерите
Аз няма смисъл да проклинам брокерите, ти си им достатъчна "реклама" smiling smiley
Re: Договор за оглед
17-09-2008 - 03:44:53
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки минки ти си супер тъпо парче да знаеш. Да не
> си от училище за бавноразвиващи се или нещо
> тАкова,а? Докога ще продължаваш да сравняваш
> недвижимите имоти с разни кисела млека, мобилни
> телефони и разни такива ей много си
> тъп да знаеш. Ето от там тръгва неразбирането ти
> на нещата и вапиющо тъпите ти коментари относно
> работата на АНИ и т.н. Я по-добре питай майка си
> каква е разлкиата м/у недвижимите имоти и всички
> останали стоки.
> nradev11 - набивачите на код(програмист в
> България) да си гледа мониторчето и апартаментчето
> в гето Ст.град и да не се произнася по въпроси,
> които не са му ясни особено по отношение на
> "юридическа сила" на някой докуметни.
> Излагате се вече. Като не ви се плаща не плащайте.
> Губете си времето, ровете, четете и прочие. Стига
> сте проклинали брокерите. Не е най-лошата професия
> на света. Все пак брокерите си вадят хляба с това.



аиде като нема аргументи се започна със обидите.
Тинки е прав че да се вземат лични данни трябва да се регистрираш по закона за личните данни , я да кажат брокерчетата има ли някой регистриран.
не съм програмист(не че е лоша професия) а съм финасист .
И моля разни недорасли брокерчета да не коментират моята юридическа грамотност.
Re: Договор за оглед
17-09-2008 - 07:29:04
tigivi Написал:
-------------------------------------------------------
> Доколкото знам договора за оглед им служи като
> гаранция/ и заплаха/, че купувача ще им плати
> комисионна ако купи същият имот без тях. Съгласен
> съм да е така, но само ако купувачът направи
> сделка на същата цена или по-висока. Но ако
> купувачът си договори по-ниска цена от тази на
> брокера не виждам за какво да му плаща. Нали ужким
> защитават интереса и на купувача. Това са пълни
> простотии. Обявете цена с 6% или колкото искате
> върху цената на продавача и си стойте от една
> страна с него и тогава се пазарете с купувача.




Има много хора подведени от брокери да плащат по-високи цени.Комисионната на брокера е пряка зависима от цената на имота-% от тази цена е.Съответно разбирай,че колкото по-висока е цената-толкова и по-голяма е комисионната на Агенцията.Това,че защитават интересите на купувача е ала-бала.Капан за простаци.
Който има поне малко мозък в главата си отдавна е отсвирил АНитата.
Винаги съм се свързвал директно с продавача и съм си договарял добро намаление на цената.
НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА.ТОЙ ЩЕ СЕ ЗАРАДВА
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход