Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за оглед

Публикувано от qnko 
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 16:09:41
Благодаря на николас за отговора,между другото се срещнах лично с продавача и се оказа че цената която искал той е 60000Е,а от агенцията си качили 2000Е отгоре,т.е-62 000Е.Оказва се че ако го бях купил чрез тях трябваше да им платя още 2500Е.Направо побеснявам като си помисля,за какво говорим изобщо,2000 е бих прежалил за комисионна но не и 4500-че аз бачкам половин година за толкова :g:
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 16:32:29
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на николас за отговора,между другото се
> срещнах лично с продавача и се оказа че цената
> която искал той е 60000Е,а от агенцията си качили
> 2000Е отгоре,т.е-62 000Е.Оказва се че ако го бях
> купил чрез тях трябваше да им платя още
> 2500Е.Направо побеснявам като си помисля,за какво
> говорим изобщо,2000 е бих прежалил за комисионна
> но не и 4500-че аз бачкам половин година за
> толкова




to be continued.............maybe! winking smiley
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 16:37:50
Нека някой от брокерите във форума,да вземе отношения по горепосочената случка,пояснявам ,че продавача няма ДОГОВОР с агенцията,аз имам договор за оглед,с който се съгласявам че при евентуална покупка дължа 3пр.комисионна,НЕ 6,но вече след случилото се и 3 не бих дал заради подлоста и измамата.Искам да питам знаещите това ли е практиката и според тях това нормално ли е?
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 17:11:31
аз сам на мнение че в случай че се опитват да правят разлика в цената ,брокерите не трябва да им се дава комисион,това си е измама. аз лично не бих им платил нищо,в тоя случай,а те ако искат да ме съдят. а между другото не сам чул да са осъдили до сега некой купувач или продавач за неплатена комисиона.
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 18:13:52
avatar
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на николас за отговора,между другото се
> срещнах лично с продавача и се оказа че цената
> която искал той е 60000Е,а от агенцията си качили
> 2000Е отгоре,т.е-62 000Е.Оказва се че ако го бях
> купил чрез тях трябваше да им платя още
> 2500Е.Направо побеснявам като си помисля,за какво
> говорим изобщо,2000 е бих прежалил за комисионна
> но не и 4500-че аз бачкам половин година за
> толкова

Ще ти кажа каква е била сметката на продавача. Искал е да получи 60000Е чисто. Не е искал от тях да даде комисион. Затова е казал да си го сложат отгоре. Така че, некоректният е той. Сега и двамата сигурно сте доволни- накарахте хората да работят за вас без да им платите нищо. Поздравления, юнаци.
Когато в един момент ви лъзне някой, спомнете си какви сте ги свършили и не се питайте защо ви се е случило.
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 18:21:32
ех камелия как прочете мислита на продавача. а я кажи сега какво е мислил продававача в следния случаи. къща на село се продава за 16400.толкоз иска продавача.брокера казва на купувача 21 000, е вероянто раликата е комисион така излиза. ама има 2 неща които ме карам да си мисля че има измама 1.продавача не знае за това деиствие на брокера.2. тоя комисион е 28% .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:24 от nradev11.
Re: Договор за оглед
11-09-2008 - 18:45:17
Всяка цена калкулирана над цената обявена на продавача е некоректна :g: За измама силно казано..Договор с визирана комисонна от продажната цена каквато и да и тя.. cool smiley
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
12-09-2008 - 08:09:15
Обявата на АНИ не е "Посреднича при продажба", обявата е "Продавам". Аз искам да купя стоката и то на цената написана на етикета. Комисионата в този ред на мисли не се връзва без изрично да съм искам допълнителна услуга.

Специално за pa4o юе повторя любимия си пример: Ти като видиш реклама за телевизор за 1000 лева някой иска ли ти пари за да го видиш и ако решиш да го купуваш искат ли ти още 20 лева за транспорт задължително без да има значение дали искаш или не искаш транспорт?
Анонимен потребител
Договор, протокол и т.н.
12-09-2008 - 08:30:51
Ето някои мисли относно тези договори, протоколи и т.н.
Какво декларира човек като ги подписва - че е видял нещо на еди коя си дата и се задължава да плати на АНИ ако го купи. Горе долу това е.

Е аз питам:
1) каква давност има това нещо? Аз след 50 години ако искам да купя този имот трябва ли да ходя да издирвам АНИ че да й платя?
2) Ако този имот си смени собственика и аз искам да го купя от новия собственик, пак ли трябва да ходя да търся АНИ за да й платя?
3) Ако имота смени цената си това напрактика същия имот ли е? Давам пример - АНИ ми предлага имот за 100 000, гледам го но цената не ме устройва - отказвам. Естествено подписвам, че съм го гледал, защото съм коректен. Друга АНИ ми го показва за 80 000 - ценат ме устройва. Пита се в задачата - трябва ли да платя на първата АНИ след като, не че не съм искал да го купя, ами цената е била друга?

След тези всички въпроси си направете сметка, колко глупави са тези договори/протоколи за оглед.

Да оставин настрана това дето винаги съм казвал - ами винаги мога да пратя баджанака на оглед, нали. Тогава какво ще прави АНИ?
Re: протокол за оглед
12-09-2008 - 08:50:04
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, на теб на вратата на бакалията искат ли
> ти лична карта и задължават ли те като видиш хляба
> вътре после ако го купиш от съседния магазин и на
> тях да платиш?
>
> Воденето на оглед за имот рекламиран от АНИ се
> плаща от комисионата на продавача. Като не туи
> отърва - не рекламирай имоти. Рекламирай дейност -
> посреднияа при покупка примерно.
>
> Янко не е потърсил услугите на АНИ, АНИ е
> рекламирала стока и Янко е искал да я види. Или ти
> може би смяташ че един човек като рекламира стока
> трябва да я крие?
>
> Труда вложен в рекламата се заплаща от поръчителя.
> Когато видиш рекламам на кока-кола кой я плаща -
> нали кока кола я плаща, а не телевизията да ходи
> от врата на врата и да кара хората да плащат за
> това че гледат реклама на кока-кола.
>
> Огледът на имот рекламиран от АНИ не е услуга
> предоставена на купувача, а такава предоставена на
> продавача. Прави разлика между стока и услуга. Ти
> рекламираш стока. Клиента ти иска да си купи
> стоката, от друга страна продавача те моли за
> услуга - да му рекламираш имота. Ти този имот ако
> не го показваш как ще си изпълниш задълженията към
> продавача?



Защо свързваш искането на комисиона от купувача с подписването на протокола за оглед, не можах да разбера. Притоколът за оглед е доказателството, че посредникът си върши работата. Т.е., че този кандидат- купувач го е довел точно този посредник. Този протокол след това е и доказателството, с което се иска от продавача на имота да си плати комисионата, защото договорът с него е договор, но трябва да се докаже, че агенцията е изпълнила договора и на това основание си иска възнаграждението.

И няма нужда протоколът за оглед да бъде подписан непременно от представляващия агенцията. Може да бъде подписан и от брокер стига той да е оторизиран за това с изрично пълномощно.

А за ЕГН-то- да. Трябва да има, но личните данни трябва да бъдат предоставени доброволно от собственика им, за което се подписва специална декларация. Като не иска да си дава личните данни, не можем да ги задължим, но и ние тогава не сме длъжни да ги водим на оглед, нали така?! :]

А ти, като си голям блюстител и защитник на личните данни на клиентите, случай да ти идва на ум, че този кандидат купувач го водиш в жилището на някого и като не знаеш кой така излагаш на риск личните данни на продавача, м? winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход