Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за оглед

Публикувано от qnko 
Договор за оглед
09-09-2008 - 13:55:22
Интересува ме ако при попълването на договора за оглед не бъдат вписани лични данни, като ЕГН и номер на личната карта,дали той ще има някаква правна стоиност
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 16:04:04
а би ли ни обяснил що е то договор за оглед.
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 16:31:46
Ако Договор за оглед е нещо, в което с имена и ПОДПИС декларираш, че ще платиш еди колко си на едикого си, ако купиш нещо, което той ти е показал, не виждам проблем да си иска парите!
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 16:46:47
Понеже ходих на оглед с 1-на агенция,помолиха ме да попълня декларация(договор за оглед).Клаузите общо-взето бяха че им дължа комисионна и ако ги заобиколя-в двоен размер.Имаше оставено поле за номер на лична карта и ЕГН,но аз отказах да давам такава информация и така.Е за това се итересувам, след като документа е непълен дали има стойност?
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 17:21:36
ами ако има име и адрес вероятно ще мине ,ама ти както не се легитимираш със лична карта така може и чуждо име да напишеш
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 17:22:40
ама договор или декларация щото при договор има 2 страни а при декларация 1
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 17:27:01
avatar
Янко,

а обърна ли внимание каква е длъжността на другия подписал. Ако договорът за оглед е с АНИ, подписът трябва да е на управителя (или друго лице, което представлява фирмата). Ако е подписано от брокер (който не вписан, че представлява фирмата) договорът не е валиден.

Култовият израз в такава ситуация беше "аз съм посредник в агенцията, значи мога да подписвам посреднически договор."

Блондинка по душа
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 17:30:27
абсолутно верно е това.
протокол за оглед
09-09-2008 - 18:53:04
avatar
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже ходих на оглед с 1-на агенция,помолиха ме
> да попълня декларация(договор за оглед).Клаузите
> общо-взето бяха че им дължа комисионна и ако ги
> заобиколя-в двоен размер.Имаше оставено поле за
> номер на лична карта и ЕГН,но аз отказах да давам
> такава информация и така.Е за това се итересувам,
> след като документа е непълен дали има стойност?


Жалко, че колегите са те завели на оглед! Ето за това всички колеги, които водят клиенти на оглед трябва да изискват лична карта при попълването на протокол за оглед, който да върви успоредно с договор за поръчка иначе - няма оглед! Всъщност човека пита дали може да използва услугите на агенцията и после да не си плати и те са допуснали грешка с него от която той иска да се възползваsmiling smiley Чудех се защо Янко е потърсил услугите на тази агенция? Или понеже тя обявата беше на агенцията и нямаше как да не мине през тях а? А за да видиш тази обява дали не се е потрудил някой преди това? smiling smiley Или не се търсиш услугите на агенциите или ако се възползваш от тях трябва да бъдеш коректен и да си платиш. Пишете още сега, че агенцииТЕ били некоректни...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Договор за оглед
09-09-2008 - 18:58:57
А СТИГА ГЛУПОСТИ ДЕ..Такову чудо договор за оглед нема!!!!!!!!!!!!!!!!
Има протокол за оглед !!!Декларация за оглед също не!!Иначе Евгения е права -подпис и печат на ани .Съответно и егн на подписващиТЕ ГО..Ако решиш да прескачаш съществува и" вариант питбул" :g: :g: :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход