Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно обезщетение при застрояване

Публикувано от Zrfv 
Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 11:06:13
Става въпрос за 170 м2 парцел в идеалния център на Варна, в търговска част (до хотел Черно Море). Параметрите на парцела, които се сещам, са: 80% плътност, КИНТ 3, кота корниз 12м. Обезщетението, което предлагат фирмите е 50% от РЗП-то, но това в общия случай предполага обезщетение 'по вертикалата', а собствениците искат приземния етаж да остане за тях.
Какво бихте ги посъветвали при преговорите с инвеститора? Евентуално до колко би могъл да падне процентът на обезщетение?
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 13:39:02
avatar
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Става въпрос за 170 м2 парцел в идеалния център на
> Варна, в търговска част (до хотел Черно Море).
> Параметрите на парцела, които се сещам, са: 80%
> плътност, КИНТ 3, кота корниз 12м. Обезщетението,
> което предлагат фирмите е 50% от РЗП-то, но това в
> общия случай предполага обезщетение 'по
> вертикалата', а собствениците искат приземния етаж
> да остане за тях.
> Какво бихте ги посъветвали при преговорите с
> инвеститора? Евентуално до колко би могъл да падне
> процентът на обезщетение?


Ще ги посъветвам да ограничат малко лакомията си. Няма инвеститор,който да се откаже от най-скъпите и рентабилни площи.Колкото по-нисък е % на обезщетение,толкова по-малка И приземна площ ще имат.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 16:47:39
Мисля, че стана ясно, че идеята е намалянето на процента да стане за сметка на това, че приземният етаж ще остане на собствениците. Ясно е, че като цяло площта за обезщетение ще намалее
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 16:54:41
avatar
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля, че стана ясно, че идеята е намалянето на
> процента да стане за сметка на това, че приземният
> етаж ще остане на собствениците. Ясно е, че като
> цяло площта за обезщетение ще намалее


Идеята е ясна,но трудно ще я прокарате.Инвеститорът няма интерес в този случай.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 17:06:29
Мисля, че 'няма интерес' е малко силно казано. Все пак той ще си реализира печалба от продажбата на площите отгоре :ami: Съгласен съм, че идеята сама по себе си е трудна за прокарване, казусът е малко специфичен. Интересно ми беше дали някой знае за такъв прецедент
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 18:35:04
170*3/2=255кв.м. Това остава за фирмата като кв.м. от които трябва да финансира проекта и да реализира печалба.
Изводите си направете сами и си отговорете на въпроса, който задавате.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 19:02:26
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> 170*3/2=255кв.м. Това остава за фирмата като кв.м.
> от които трябва да финансира проекта и да
> реализира печалба.
> Изводите си направете сами и си отговорете на
> въпроса, който задавате.

Явно не сте прочел внимателно целия ми пост или поне не сте разбрал формулировката на въпроса ми. Нека бъдем реалисти и да вкараме в аритметиката реални цифри!

170*3=510 + т.нар. 'складови помещения' най-отгоре може да се разгънат до около 650 м2 примерно. Нека предположим чисто хипотетично процент обезщетение <50% заради този приземен етаж = 40%. Тогава за инвеститора остават 390 м2, които по пазарни цени са към 700 хил евро. Няма да правя сметка за разходите на инвеститора, повечето от вас ги знаят добре, но смятам, че печалбата пак си има и е нелоша. :ami:
Не знам дали в случая може да се говори точно за лакомия на собствениците, или такава на инвеститорите (апетитът си идва с яденето и лакомията е оправдана и за двете страни), но в случая първите са в позицията да избират инвеститор и ми бе любопитно до колко тяхното желание за обезщетение може да бъде чуто
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 19:21:07
Значи ще водим виртуални преговори.
ОК - аз не съм толкова лаком - осигури ми 600 хил. евро и продавай цялата сграда - значи получаваш освен обезщетението и минимум 100К евро от реализираните продажби . За да видиш , че съм добронамерен ще оказвам съдействие при продажбата на имотите, ще омайвам клиентите с това какъв професионалист съм и колко разбирам от строителство. Т.е. получаваш безплатно и моята марка освен тези 100К бонус.


Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
26-10-2007 - 19:52:12
Как точно да ти осигуря тези 600 хил евро? Да разбирам ли, че за построяването на 650 м2 ти искаш 600 хил. евро или това е сумата, която очакваш да получиш, след като си инвестирал и построил тези 650м2?

П.П. дали не усещам нотка раздразнение в поста ти :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-26 20:14 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
27-10-2007 - 10:25:03
Не на раздразнение, на забавление.
Ами нали казваш, че мога да докарам 700 хил. евро при 50% обезщетение. Аз пък ти казвам, че и 600К са ми достатъчни и щом си сигурен, че можеш да направиш продажби за 700К ще спечелиш 50% обезщетение и 100К евро от продажбите. Т.е. взимаш каквото искаш за теб, каквото искаш продаваш. Не е ли по-изгодно предложението отколкото да получиш само 50%?
Не мога да разбера как с лека ръка отказваш 100000 евроsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход