Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор със строител но без неустойки!

Публикувано от holivood 
Договор със строител но без неустойки!
15-05-2006 - 08:50:50
Здравейте
предстои ми предварителен договор със строител за покупка на апартамент на"груб строеж" ,но той упорито отказва да поеме отговорност за забава под формата на неустойка на всеки забавен ден, като ме уверява че ако има такова то няма да е по негова вина и затова не може да плаща.Аз коректно му давам гратисен период от четри месеца след планираната дата за Акт 16 и мисля че е редно след този срок получа някаква неустойка за минимум от 200-300 евро на месец?
Въпросът ми е:Всички строители ли избягват тази отговорност и дали сте чули някой от тях да е подписал и най важното да е платил такива неустойки за забава на Акт 16?

Да точка "неустойки" има,но тя е толкова "безсилна" за мен ,че по-добре да я няма изобщо а именно ......по 0.3% от НЕЗАВЪРШЕНАТА част от строителството на всеки просрочен ден....,как ти звучи ако е останала една врата да ми слага и всичко друго е изпълнил ,но нещо друго в сградата не е направил ,например ел.трафопост и не получи заради това акт16 в продължение на години и аз ще получа по 0.3% от 100лева на ден прави по 30 стотики на ден,а той е получил в аванс 100000 евро!
А уж строителя е проверен от голяма банка и отпуска за негови клиенти кредити "на зелено" какво да правя?
Благодаря!
I az se pitam podobni vaprosi, makar da e veche kasno za tova pri men. Vzehme akt 16 s pochti polovingodishno zakasnenie po vina na kogo i kakvo li ne, no ne i stroitelia (liuta zima, podispalniteli, kakvoto ti hrumne), no az se biah podgotvila predvaritelno za tova, vsichki kazvat che bilo "normalno". NO sega oshte ne e obitaema sgradata, zashtoto niama otkriti partidi i ot energoto ne puskat toka i samo si podavat topkata s investitora i veche pochva da mi pisva. Ta se pitam niakoi niakoga poluchil li e neustoika za zabaviane?
Re: Договор със строител но без неустойки!
17-05-2006 - 10:45:47
Quote

...по 0.3% от НЕЗАВЪРШЕНАТА част от строителството на всеки просрочен ден...

това трябва да са 0.3% от цялата сума, щото от твоя гледна точка каквото и да има незавършено, може да ти попречи да ползваш жилището (за което си платил изцяло)
Re: Договор със строител но без неустойки!
28-05-2006 - 01:27:06
Да аз си получих неустойка от 7 508 евро за 87 дни закъснение от датата по договор за АКТ 16 до деня на нотариалната продажба по 0.1% на ден върху парите който сам платил на инвеститора. Никога не разписвай договор без неустойка.
ami kaji si investitora da se naso4im i nie kum nego smiling smiley
Re: Договор със строител но без неустойки!
28-05-2006 - 03:05:46
бизнес сграда Белисимо на бул. българия. инвеститора е Андромеда риал АД а строителя Галчев инжинеринг и двамата си делят неустоиката. но същите условия важът и за мен ако аз закъснея с плащането.
Re: Договор със строител но без неустойки!
01-06-2006 - 10:26:01
Благодария за информацията,неустойката си я получи в "Кеш" от инвеститора или ти приспадна от последната вноска,имаше ли проблеми при установяването на тази неустойка ,ако можеш разкажи повече.
Stefan-ST
Re: Договор със строител но без неустойки!
01-06-2006 - 15:34:21
Тази фирма да не е случайно Григо-Х ?
Re: Договор със строител но без неустойки!
01-06-2006 - 23:52:40
аз си платих пълната предпоследна вноска в деня на нотариалната сделка и в същият ден инвеститора ми изплати нейстоиката от деня на забавата до нотариалната сделка. всичко по банков път. последната вноска от 10 % е до 3 дни след акт 16 като от нотариалната сделка до акт 16 също тече неустоика но в този момент аз не мога да претендирам за нещо защото това е за бъдеще време. аз имам нотариален акт и продължавам да дължа една вноска. всичко по договор от 08. 2005. инвеститора е андромедиа реал ад а строителя галчев инжинеринг и двете фирми много честни и почтенни с високо качество разбира се ако изключим закъснението. но аз мисля че качеството е по важно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход