Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как и къде да сложа осветителни тела

Публикувано от Kozzirago 
Как и къде да сложа осветителни тела
07-09-2016 - 23:47:43
Здравейте,
Предстои ми вграждане на осветителни тела на окачен таван във всекидневна и спалня.
Спалнята е малка 10.5м2, а дневната 25м2.
Осветителните тела, с които разполагам са съответно 6W и 18W LED отговарящи на около 30W и 80W нормални крушки.
Спалнята е квадратна 325см на 325см и мисля да сложа четири лампи от 6 ватовите симетрично разположени на квадрат.
В дневната ще има кухненски бокс със три 6 ватови лампи разположени в редичка над пътеката между уредите и барплота, а останалата част от дневната (около 430см дължина и 385см широчина) с две или три 18 ватови лампи. Цялата дневна е дълга 650см и е широка 385см.
Бих искал съвети относно това дали лампите, които съм предвидил ще бъдат достатични за да бъде добре осветено жилището и на какви отстояния да бъдат разположени осветителните тела едно от друго и от стените.
Утре мога да кача и схеми за по-добра ориентация.
Re: Как и къде да сложа осветителни тела
11-09-2016 - 13:04:36
Според мен лампите биха били напълно достатъчни. Ако искаш, прати схемата, за да видим по-добре как стоят нещата.
Re: Как и къде да сложа осветителни тела
15-07-2019 - 11:59:14
Аз също смятам че с посочените лампи ще има достатъчно добро осветление, особено като разположение. Вече впоследствие може да се вземат по мощни крушки ако се налага.
Re: Как и къде да сложа осветителни тела
28-06-2020 - 17:15:29
Консултирай се със специалист.
Re: Как и къде да сложа осветителни тела
18-07-2020 - 05:01:50
Аз лично последния път си купих спотове за крушки G10 от https://www.home-max.bg/ и съм много доволна. То не че не са едни и същи във всички магазини, просто тук имаше най-голям избор и конкретно за цокъла G10 имаше най-много. Напоследък забелязвам, че все по-рядко се срещат, а са страхотно интериорно решение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход