Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

щори

Публикувано от Ани 
щори
19-04-2006 - 17:17:27
Моля за компетентно мнение: какъв вид щори са най-подходящи за защита от слънчевите лъчи? вертикалните не ми се виждат много удачни за силно слънце, а хоризонталните се нагряват и събират много прах. вие какво бихте ме посъветвали?

Ако има някой от Бургаски регион да ми помогне с инфо за фирми за щори.
Благодаря
Re: щори
19-04-2006 - 19:01:33
Външните щори изолират и от слънце и от светлина! До такава степен, че като ги пусне човек си е тъмно като нощ, не както вътрепните независимо хоризонтални или вертикални...

El
Re: щори
21-04-2006 - 17:40:59
Хоризонталните наистина събират много прах, а и се чупят много лесно - но това може би е според зависи.
Има едни такива - не знам, как точно се казват - но представляват едно цяло парче плат, което се навива по някакъв начин отгоре по хоризонтала, когато искаш да влиза светлина, и се спуска надолу - може би по някакви релсички - когато искаш да се скриеш от слънцето. Могат да се спускат до долния край на прозореца, или до каквото ниво ти си искаш. На мен ми харесва, как изглеждат, но предполагам, че не стават за много големи прозорци.
Re: щори
15-05-2006 - 23:54:06
Tези щори за които се споменава се казват ролетни щори и наистина са от плат, има ги във всякъкви десени.При избора на изпълнителя само да не изберете фирма''Мултитех'',много лошо работят,лично на мен ми съсипаха паркета-неволно изпускане на винтовера,щорите заяждаха ,вярно че после оправиха щорите,но загубеното време и нерви никой не ми ги покри.Затова добре проучете изпълнителя преди да направите поръчката-има голямо значение това. :crazy:
Трябват ми ролетни щори от плат с които да покривам отворени части на шкафовете... дайте някакво практично предложение и фирма - производител, вносител, търговец, дистрибутор или друг от подобен характер , с който да се свържа и да ми ги доставят в офиса
БЛАГОДАРЯ
Re: щори
20-05-2010 - 08:09:09
Ето тук може да поръчаш щори
Цените са може би най-ниските в София а качеството е екстра
При мен ги монтираха 3 дни след като ги поръчах
Успех !
Re: щори
20-05-2010 - 11:16:38
Хоризонталните бели алуминиеви щори отразяват доста добре слънцето (или поне по-добре от ветикалните и изобщо текстилните, които поглъщат лъчите и се нагряват). Казвам ти го от личен опит - имам една стая с южно и една със западно изложение (познай как пече) и съм доволен. Сега на последната стая ще сложа или външни, или пак хоризонтални алуминиеви. Малко са демоде и стоят като в офис, но са практични. Особено ако си със стара дървена дограма, при моято могат да се поставят между стъклата - тогава нито се прашат, нито се чупят, освен това стоят прибрани по крилото. Единственият проблем е, че са леко грозновати *smiley_ahh*
Re: щори
21-05-2010 - 20:53:55
Quote
king_for_a_day
Хоризонталните бели алуминиеви щори отразяват доста добре слънцето (или поне по-добре от ветикалните и изобщо текстилните, които поглъщат лъчите и се нагряват). Казвам ти го от личен опит - имам една стая с южно и една със западно изложение (познай как пече) и съм доволен. Сега на последната стая ще сложа или външни, или пак хоризонтални алуминиеви. Малко са демоде и стоят като в офис, но са практични. Особено ако си със стара дървена дограма, при моято могат да се поставят между стъклата - тогава нито се прашат, нито се чупят, освен това стоят прибрани по крилото. Единственият проблем е, че са леко грозновати *smiley_ahh*[/

Това че между стъклата не се прашат е голяма заблуда
Инач*stop*е за външните си прав - вършат добра работа
Re: щори
21-05-2010 - 21:35:16
Ако е заблуда, значи е оптическа такава smiling smiley С очите си го виждам, дори след твоя пост станах да проверя - 2 години след поставянето не са напрашени изобщо. А на другия прозорец, където са до стъклопакета, наистина се прашат и сме ги почиствали.
Re: щори
21-12-2010 - 14:17:03
Здравейте!Аз имам вертикални щори и съм избрала точно тях, защото изцяло заместват пердетата, придават завършеност в интериора на дома ,плътни са и не пропускат слънчева светлина!Ние имаме изолация на къщата и през лятото като пусна щорите в стаите е хладно и съм много доволна от тях!

Грижа За Възрастни, Почистване На Домове, Помощ В Домакинството
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход