Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв паркет да избера?

Публикувано от Вероника Гочева 
Re: Какъв паркет да избера?
31-08-2008 - 12:16:06
като не можете да си позволите естествена настилка си купете ламинат ...аман от малоумни изказвания!
Re: Какъв паркет да избера?
07-09-2008 - 06:06:38
Здравейте.Обзавеждам нов апартамент и се спряхме на естествен Български дъбов паркет за всички стаи.Посъветвайте дали да го лакираме или да използваме някоя от модерните днес смоли и коя :ami:
В София видях една нова сграда,където използваха някакъв екзотичен естествен паркет,койтъо обработваха с някаква смола(изглеждаше като мазен) и ми обясниха,че така паркета се запечатва и дори не се налага да се цикли след време.Някой наясно ли е с тези смоли?
Re: Какъв паркет да избера?
08-09-2008 - 23:30:18
тази африканска настилка започва от около 250лв на квадрат и е за външни условия за това и го омасляват...точно така , това не са смоли, а масла и паркета се омаслява....за домашна употреба не е много практично да се омаслява , по добрия вариант е да си го лакирате , а ако искате има съвременни цветни гелове и на дъбът може да се придаде какъвто си искате ефект и цвят, само че това не е работа на "дърводелци"
Слуайно мога да ви препоръчам фирма за всичко , но на ЛС защото ми писна от еФтини реклами тук.... winking smiley
Re: Какъв паркет да избера?
09-09-2008 - 00:00:08
може ли некои да ми каже колко пари би ми излезнал дъбов паркет за 3 стаи общо 58кв.м заедно с реденето и лакирането
Re: Какъв паркет да избера?
09-09-2008 - 07:07:30
elpigroup дай инфо на лични моля те ако става дума за Варна.Пода вече е изравнене.Паркета сме решили от къде да го вземем-директно от фабриката.Само трябва някой да го нареди и да се обработи.

nradev11 за реденето не знам,но кв.метър дъбов паркет варира от 20-70 лв.квадрата в зависимост от качеството и размера на дъските.Обикновено е около 35 лв./квадрата за стандарния размер.Такива са цените във фабриката,за магазините не знам.
Re: Какъв паркет да избера?
09-09-2008 - 21:04:17
Simbat , не точно така...1во качество във фабрика Х може да е 3то във фабрика У , така че реално ти не знаеш какъв паркет си си купил , защото в бг все още повечето паркетни фирми са гола вода и качествата им не съвпадат със евро стандартите също така има още един куп условия като влага във замаската , замаска със правилна консистенция и др...

За варна не мога да помогна , но ето ти един сайт да си свериш часовника!

www.nsparquet.com

p.s. сега погледнах ...сменят си сайта в момента сори!
Re: Какъв паркет да избера?
11-09-2008 - 07:09:07
elpigroup,относно фабриката "X" от дота време я имам бая близки,които са с паркет от там дълги години и не са се оплакали.За качеството доколкото разбрах в тази фабрика единствено разликата е във еднородността на шарката-така че е по добре да се взима второ или трето качество за де ни изглежда пода като балатум.

За замазлата си прав.Това ми е проблема,понеже и сградата е съвсема нова и има доста влага.То морето винаги си има и допълнителна влага sad smiley .Добрите майстори паркетчии са кът в последно време май
Re: Какъв паркет да избера?
12-09-2008 - 00:54:44
в днешно време не само паркетчиите са кът за нещастие...
Re: Какъв паркет да избера?
27-08-2016 - 21:42:58
Здравейте! Бихте ли ми помогнали? Търся паркет за детската стая, единственото нещо, което знам, е, е трябва да е доста качествен, но нямам идея какво точно трябва да гледам, какъв модел да избера и как да преценя дали е подходящ. confused smiley
Re: Какъв паркет да избера?
20-09-2016 - 20:31:50
Препоръчвам ти този модел [www.carpetmax.bg] . На вилата сложихме такъв. Много е качествен, отлична дебелина 10 mm/ клас 32/ AC4, бъди сигурна, че няма да съжаляваш, ако избереш този паркет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход