Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"

Публикувано от Elena 
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
12-05-2010 - 07:27:36
Здравейте!
Предстои ми обзавеждане на собствено жилище и мисля да се обърна към специалист или фирма. Изчетох много теми в интернет, но възникнаха много въпроси:
-много хора пишат, че са изхарчили или са загубили много пари в начинанието да наемат интериорен дизайнер без резултати - *huh* НАПИШЕТЕ ЗАЩО: какво значи това фирмите не са си изпълнили задълженията, не сте получили желаните резултати ли, разминава се това, което вие виждате в главата с това, което ви представят като проект...Даже по-горе някой писа,че е загубил 2*10000лв за дизайнери- но защо? СПОДЕЛЕТЕ ОПИТА СИ...
КЪМ ДИЗАЙНЕРИТЕ:
1. пишете за някаква предварителна консултация, която е от сорта на 15-25лв/ч . Каже те ми, моля ви, какво представлява тази консултация, какво се изяснява на нея - къде ще ми седи дивана и къде ще е кухнята ли... Че аз това мога да го видя на архитектурните планове, за какво да плащам например 50лв на някой да ми каже, че телевизора ще ми седи срещу дивана sad smiley... Или уточнете какво значи консултация, какво ще ме пита дизайнера и какво съветва съответно той (то е ясно,че за всеки случай си индивидуално, но в общи линии какво представлява, за да знам дали си заслужава).
2. Какво става, ако дизайнера ми представи идеен проект, който не ми харесва. Някои пишат, че се изготвя нов или няколко варианта. Да, де, но ако и те не ми харесат... Къде е границата на нормалното споразумяване все пак? Колко варианти може да включи тази цена, която се обявява от 16-22евро на м2, това цена за 1 вариант ли е? И ако не ми хареса този вариант - какво горя с парите ли...
Ще се радвам да ми отговорите въпреки многото въпроси, които избълвах.:ami:
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
12-05-2010 - 17:57:08
Когато пожелаете да ползвате услугите на дизайнер (може и да е прост архитект – по-евтино излиза), трябва да сте наясно със следното:
1. Как искате да живеете? В смисъл – кои са Вашите приоритети – спокойствие в къщи, приятели, гости, купони, деца, домашни животни, много (малко) книги, светло, тъмно, интимно, показно, шарено, спокойно, бурно, нестандартно (може и още);
2. Имате ли любими предмети, цветове, форми, съчетания, и т. н. Не се притеснявайте, че някому това може да се стори странно, и не се оставяйте на някой да Ви убеди, че това е просташко, демоде и т. н.;
3. Имате ли вещи – произведения на изкуството, които бихте желали да експонирате или вградите в интериора си;
4. Въоръжете се със списания, интернет – препратки и т. н. Колкото повече – толкова по-добре;
5. Имайте предвид, че такива неща като камини, стълби, скулптури, големи картини, корпусни мебели и т. н. са сериозни акценти в едно пространство, и с тях не бива да се прекалява. Наложете си автоцензура с оглед чувството за мярка;
6. Пригответе си планове на пространството, което трябва да се организира, без да се притеснявате, че картинките от списанията не съвпадат напълно;
7. Консултацията е много повече от това да Ви кажат, че диванът трябва да бъде срещу телевизора (или обратното). Става въпрос за зониране и организиране на пространството, където ще прекарвате голяма част от времето си;
8. Добрият интериорен консултант ще направи така, че да предложи вариант, който да Ви хареса, независимо от това колко време ще му отнеме работата. Вие може да му помогнете със своята откровеност;
9. Ако приемете съветите на интериорния си консултант – приемете ги напълно, в това число и при избора на мебелите. Иначе рискувате да получите "манджа с грозде";
10. Услугата "проект + авторски надзор" включва целия процес от сътворяването на идеята до нейната реализация, без да включва стойността на самата реализация.
11. И – накрая – един съвет: определете предварително бюджет за Вашия интериор, може и в широки рамки. Консултантът трябва да е наясно колко пари сте готови да похарчите за комфорта си.
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
13-05-2010 - 12:55:21
Здравейте от VEA design... много хубаво сте решили да се обърнете към специалист .За четенето в интернет има много противоречиви мнения и коментари и човек понякога не само се обърква ,но и категорично се отказва от това ,което е намислил да направи!
Понякога се получавa разминаване ... дизайнер -клиент ....,когато дизайнера не е достатъчно наясно какво точно иска клиента.. Добрия дизайнер се вслушва във всяко едно желание и предпочитание на клиента !!
Свържете се с нас .. ние ще ви отговорим лично на вашите въпроси и това няма да ви струва нищо!!!


www.vea-design.net

vea_design@abv.bg
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
18-05-2010 - 10:36:46
аз съм интериорен дизайнер и извършвам също така авторски надзор 0887829334 Таня, ако желаеш



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-18 10:44 от ainat.
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
19-05-2010 - 12:36:38
avatar
Здравейте, Tedi_bear,
Подробното обяснение на percival вероятно е дало отговор на някои от въпросите Ви. Аз искам да добавя още нещо:
Quote
Tedi bear
няколко варианта. Да, де, но ако и те не ми харесат...
- ами това вероятно означава, че точно предварителната консултация не си е постигнала целта - да покаже на дизайнера какви са вкусовете и предпочитанията Ви, какъв бюджет е предвиден за постигането им, какви са Вашите приоритети при решаване на даден проблем в интериора. Освен това, ако в подписания договор има клауза за броя на вариантите, то и двете страни ще се постараят да си свършат добре своята част от работата.
И най-важното - договорите обикновено предвиждат заплащане на етапи в съответствие със свършената работа.
Аз обикновено предлагам заплащането за предварителната консултация да се приспадне от цената на цялата работа по даден проект при сключване на договор.

Т. Захариева
0887 974 535
www.trendoffice.webs.com
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
30-06-2010 - 22:12:19
Quote
nabadaga
lineabg.com ako vi haresvat ne6tata koito pravim moje da se svyrjete s nas na 0887 64 88 40


Не се доверявайте на Линеа дизайн lineabg.com... Кошмар... Аз не съм срещала по-грубо, арогантно, некомпетентно и некадърно отношение. В началото всичко беше ок. Докато да ни зарибят, разбира се. Самият дизайн беше добре. Проблемът започна с ремонта и обзавеждането. Казва се една цена, след което при окончателното плащане се оказва, че тя доста е набъбнала - обикновено с около 25 % нагоре... Ако откажем да платим парите, които са в повече се започваше със заплахи, че ще разбият каквото са направили... За качеството- под всякаква критика - все нещо не е донаправено и... те НИКОГА, АМА НИКОГА не са виновни. Дори имат наглостта да кажата, че разбираш ли ние сме виновни. Неща, които са повредени след като те са ги поставили не ги смениха или платиха... Абе бегайте от Ицо, Пешо и Любо с 200 ви казвам.
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
02-07-2010 - 12:31:25
Интериорен дизайнер съм относно въпросите зададени от Tedi_bear искам да добавя някои неща.Първото нещо което трябва да се направи е самия човек да е наясно с нещата които иска.След това се получава консултация от дизайнер за да види дали ще отговаря на очакванията му ,проекти ,договаряне на цена която неможе да бъде постоянно променяна .Това да има недоволства от страна на клиенти винаги е възможно ,но понякога има несполучливи проекти заради несъответствията между дизайнер -клиент.Много често ми се е случвало да дойде клиент и да каже че той няма никакво виждане за нещата как ще изглежда жилището му разбира се аз правя всичко възможно да му угодя ,но това става като можеш да му доловиш вкусовете и все пак никога нищо не е идеално особенно в тази професия.Всяка фирма е длъжна да изпълни до край проектите си ако такава е уговорката , разминаването в цените няма как да стане това ,защото истинския дизайнер казва цена неможе да се разиграва клиента това говори за непрофесионализъм smiling smiley
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
20-09-2010 - 00:34:35
Бих искла да споделя моя опит с интериорни дизайнери. Препоръчани ми бяха от моя позната. Имам едно студио в Св.Влас и тъй като не бях решила дали ще го ползвам аз или ще го продам, реших да се обърна към интериорен дизайнер, който да го направи максмално добре, както за мен, така и за евентуални други обитатели. Студиото е малко и трябваше да се оползотвори до максимум същесвуващото пространство. И така срещнах се с въпросните дзайнери, чийто офис е в София, но както те ми обясниха работят в цялата страна. Направха ми страхотен проект, в който в пространство от 28 кв.м се побраха без никакви конфликти - кухня, трапезария, дневен кът ( в който дивана се пригажда на спалня супер лесно ), гардероб и баня. През цялото време следяха процеса на работа, контактуваха с прозводтели и доставчци. В момента апартамента е почти готов, чакам само дивана. А преди две седмци успях да го продам на едни руснаци, които са очаровани от него. Предвартелно им бях задала бюджет, в който се вместиха, е хайде надвшиха го с 500 лв, но си заслужаваше. Просто не мога да не ги препоръчам.
Studio L interior & desgn

[www.studio-l-design.com]
Re: Услугата "Интериорен дизайн ПЛЮС авторски надзор"
08-10-2010 - 11:00:41
Интериорен дизайн, ремонти, мебели - от идеята до реализацията. Тел.: 0886 958595.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход