Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кухненски плот от камък?

Публикувано от Dania 
Кухненски плот от камък?
06-04-2008 - 16:14:15
Здравейте.

Предстои ми обзавеждане на нова кухня. Искам работният плот да бъде здрав, красив и лесен за поддръжка. Обмислям вариант за каменен плот, но не мога да си отговоря на всички въпроси, преди да взема решение.

Моля, помогнете ми:

1. Кой камък е най-подходящ за тази цел?
2. Каква трябва да бъде минимално дебелината на плота?
3. Може ли да се отреже дупка за корито за мивка в камъка?
4. Какви трябва да бъдат стените на долните шкафове, за да издържат тежестта на камъка? Зидани с тухли, изляти от бетон или може и дървени да са? На какво разстояние трябва да са една от друга и с каква дебелина, за да е стабилен плота?
5. Как могат да се захванат вратичките за стените - с каса, дюбели или по друг начин?

Из нета информацията е оскъдна и ще бъда много благодарна на всякакви мнения, коментари и препоръки.
Re: Кухненски плот от камък?
06-04-2008 - 18:44:00
dobar den, eto chastichen otgovor na postavenite vaprosi:
1Vseki kamak e podhodyacht...ako e mramor e neobhodimo da bade obraboten s produkt srechtu popivaemostta mu. Granita e mnogo po-platen i s poveche razcvetki.
2. Pod 3cm riskuvach da se schupi...ima specialni mreju i podsilvania za po-tanki izpalnenia - no ne sa za preporachvane (inache sa po-evtini
3. Da-moje stiga da sa gramotno napraveni
Normalnite "standartni" chkafove bi tryabvalo da izdarjat okolo 150 kg na m² (min. 100) normalno tryabva da se slojat ukrepvachti laisni na stenata, no tova e spored konfiguraciata na kuhnyata.
4.Tova za vratichkite ne go razbrah? Normalno vseki chkaf si ima "izhvarlyachti" panti. Ako se stroi stena ot tuhli ili beton- tova e veche drug tip kuhnya.
vij tozi sait ...[www.plan-de-travail-direct.com]
ako imach vaprosi - mislya che chte moga da ti pomognawinking smiley
Re: Кухненски плот от камък?
06-04-2008 - 18:52:04
a sachto i tozi site: (tova e za betonni izpalnenia)http://www.compactconcrete.com/creations/plansdetravail.html
estestvenno che stava duma samo za idei...za izpalnenieto chte tryabva da se vrachtam v BGwinking smiley
Re: Кухненски плот от камък?
21-04-2008 - 00:27:27
polo75,
благодаря ти за отговора и линковете. smiling smiley
Може ли да ми кажеш малко по-подробно какво имаш предвид под "Ako se stroi stena ot tuhli ili beton- tova e veche drug tip kuhnya. "

Първоначалната ми идея беше да се иззидат стените на долните шкафове, за да се опре на по-стабилна основа каменния плот. Затова исках да ми е ясно как биха могли да се закрепят вратичките за шкафовете на бетонна (или тухлена) стена.

Засега търся от къде бих могла да поръчам такъв плот, а също и майстор, който би могъл да направи подобно нещо.

Знам, че идеята ми е малко нестандартна, но съм виждала подобно нещо и много ми харесва. А и кухненския бокс е достатъчно просторен.
Re: Кухненски плот от камък?
21-04-2008 - 01:45:04
Всяка грамотна фирма за кухненско обзавеждане,слага и "каменни плотове".Не откривайте топлата вода,тя отдавна е открита.
Поздрави и успехsmiling smiley
Re: Кухненски плот от камък?
21-04-2008 - 12:11:04
Здравеи Даниа
Най-добър материал за кухненски плот е гранит. Но има много видове гранит с различни физични характеристики. При избора на гранит за кухненски плот от първостепенно значение е коефициента на водопоглъщане (колкото по-нисък толкова по- добре). Този коефициент го има в спецификацията на продукта, която продавача е длъжен да ви представи. Гранит или друг вид камък с висок коефициент на водопоглъщане трябва периодично да се импрегнира с подходящ импрегнант, при което може да се промени цвета на камъка и да се появят петна.
По отношение на пробиване на отвори в камъка няма никакви ограничения.
По отношение на шкафовете наи-често се използват дървени шкафове с пластмасови крачета на винтове чрез които се регулира височината на шкафа.
Re: Кухненски плот от камък?
21-04-2008 - 18:56:49
Може ли да ми кажеш малко по-подробно какво имаш предвид под "Ako se stroi stena ot tuhli ili beton- tova e veche drug tip kuhnya. "
Locho se izrazih... imah predvid kuhnya izcyalo napravena ot beton...vij linka "compakt concrete"...
V "tvarda" stena po princip moje da se slojat panti, no ne vijdam smisala da si uslojnyavach jivota...
Taparsky e napalno prav s postinga koyto ti e napisal...yasno i kratko.
Sega ako iskach nechto mnogo specialno, tryabva prosto da si nayasno sama za sebe si. A profesionalistite (kakvito nadyavam se ne lipsvat v BG) Tryabva da ti kajat kak nay-dobre chte stane kato tehnichesko izpalnenie..winking smiley)) samo ti pojelavam da ne popadnech na nyakoi koyto da se "uchi" na tvoyata kuhnyawinking smiley))))
Re: Кухненски плот от камък?
23-04-2008 - 22:11:41
Още веднъж искам да благодаря на polo75, Taparsky и venciev за отговорите.

На практика май се оказва, че идеята ми не е съвсем добра sad smiley, защото каменен плот лесно ще намеря, добър майстор за обработването му също, но ударих ма камък ( winking smiley ) за зиданите стени.

В такъв случай се връщам на въпрос 4 от първия си пост - на каква основа е най-добре да се положи такъв тежък материал, за да го издържи?

Re: Кухненски плот от камък?
23-04-2008 - 22:38:06
Нормални кухненски шкафове от ПДЧ ще издържат каменен плот!Не се притеснявай за това!
Re: Кухненски плот от камък?
24-04-2008 - 10:59:21
Saglasen s venciev NO vse pak ne e locho da se postavi i usilvane po kraichtata (osobeno ako chte ima mesta kadeto plota "visi"winking smiley ...Paren kacha duha..winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход