Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

izviti stulbi

Публикувано от plamen 
Re: izviti stulbi
13-02-2006 - 21:17:07
По-лесно ми е да направя 10 стъпала на стълба отколкото да намеря 10 букви на клавиатурата sad smiley
Re: izviti stulbi
14-02-2006 - 20:34:53
dobre togava...da priemem 4e imam edna betonova otlivka v novia mi apartament,za vita stulba stava vupros...kak moje da zaprili4a shto gode na neshto krasivo i iziashtno???Vuzmojno li e vuobshte takova neshto"/.?>
Re: izviti stulbi
14-02-2006 - 21:43:24
Наи-добре такава стълба се прави при изпълнени вече нива, но ако бетоновата стълба вече е факт те съветвам да изчукаш стъпалата и върху така оформената наклонена рампа, да си сложиш една хубава масивна дървена стълба.
Re: izviti stulbi
15-02-2006 - 14:59:52
НЯма нужда да я изчуква - облицоват се стъпалата с масив и заприличва на мебел. Какво ти пречат стъпалата?
Re: izviti stulbi
15-02-2006 - 19:17:12
Разбира се че може да се облицова с дърво и с малко повече старание да заприлича на мебел. Така се правят почти всички нови стълби където клиента пожелае дърво. В случая Пламен вече си е направил бетоновия скелед и сега колкото и да му се иска да има дървена стълба, няма голям избор. Впрочем няма голяма разлика в разхода на труд и д.материал при вариант дървена стълба и дървена обшивка на бетонова стълба. Разликата в стоиноста очевидно идва от бетоновите работи.Е, за качествата на двата варианта вече говорихме по-г оре.
Re: izviti stulbi
16-02-2006 - 09:36:57
Имах предвид, че е излишна работа разбиването на стъпалата - виж ако изобщо нямаше стълба е друг въпросsmiling smiley
Re: izviti stulbi
16-02-2006 - 18:32:55
Е, това разбира се е краина мярка, макар че и това ми се е случвало. Строителните обекти много често предлагат невероятни проблеми на дърводелеца. Наи-често нивата не са каквито са предвидени в проекта. Например ако клиента реши да смени мокета с дюшаме на етажа, техника никога няма да се сети че вратите вече са сложени, стъпалата на стълбата вече са отлети и че от това щте произлезат куп проблеми. Е, какво толкова - щте резнем малко от крилата на вратите, щте подложим под някое стъпало, другаде щте поизкъртим и стълбата щте стане. Ама когато и кофражиста се е гаврил с нивата и размерите на стъпалата тогава по добре вземаи къртача и караи на ред. smiling smiley
Re: izviti stulbi
17-02-2006 - 19:46:43
I kvo iliziza?..4e vsushtnost triabvashe da sme naiasno s tova kogato oshte sme otishli pri arhitektite?Imam vpredvid dali shte si pravim durvena ili niakakva druga tam stulba,za da go imat te vpredvid pri proektiraneto na jilishteto???
Na mene ne mi se iska da gledam evtini oblicovki vkushti(pod evtini niama vpredvid cena!!!),no pri tova polojenie...sad smileysad smileysad smiley
Re: izviti stulbi
17-02-2006 - 19:50:07
Ami ako ia razbia cialata stulba kolko shte mi struva edna hubavica ot durvo?MAISTOR,moje li da mi kajesh edna priblizitelna cena ako ti dam nivata/???Primerno az shte ia iskam ot niakav hubav material(buk naprimer)mislia 4e e dosta zdrav za tazi cel...
Re: izviti stulbi
18-02-2006 - 12:44:55
Ами естествено, че трябва да си наясно. Проектите се правят не защото ги искат от общината, а защото по него се извършва строителство. Това му е основното предназначение - да знаеш друг пътsmiling smiley
Ако това те успокоява болшинството хора се изненадват , че всъщност проектът не е само документ за издаване на разрешение за строежsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход